Kausu izcīņa 2019 – nianses

  Kas un kā notiek maču rītā?

 

♦ 1. Atšķirībā no agrākajām "Kausu" reizēm NBS šautuvē, tagad dalībnieku iebraukšana ar auto šautuves teritorijā NAV IESPĒJAMA. Auto novietošanas iespējas jāmeklē un "personīgā nometne" diemžēl jāierīko publiskā ceļa malā šautuves tuvumā. Kad tas izdarīts, dodieties uz šautuvi.

♦ 2. Sekojot norādēm, sameklējiet reģistrācijas vietu.

♦ 3. Reģistrācijas vietā:

– ja esat pieteicies, sekojiet norādei "Tie, kuri IR pieteikušies" un pēc tam dodieties pie tā reģistratora, kurš "apkalpo" jūsu uzvārda sākumburtu;

- ja neesat pieteicies, sekojiet norādei "Tie, kuri NAV pieteikušies".

Atcerieties, ka reģistrējoties būs jāuzrāda mednieka apliecība un ieroča atļauja.

Atklāšanas ceremonija sākas plkst. 9.30.

Pēc atklāšanas ceremonijas:

uz startu VS disciplīnā dodas 1. maiņa – Meistarlīga, startam gatavojas rīkotāju jau iepriekš sastādītā  2. maiņa (arī, iespējams, Meistarlīga).

uz startu GS disciplīnā dodas rīkotāju jau iepriekš sastādītā 1. maiņa. 

visi pārējie dalībnieki startē atbilstoši maiņu grafikam, ko izveidojuši sacensību organizatori!

  VS disciplīnas īpatnības

♦ VS disciplīnā sacensību pirmajā kārtā gan Pamatlīgā, gan Meistarlīgā katrs šāvējs visus šāvienus – gan 100, gan 200 vai 300 m distancē veic vienā piegājienā no vienas šaušanas līnijas, šaujot pa dažādās distancēs izvietotiem mērķiem. Mērķi – parastie, nevis elektroniskie. Esam domājuši un centīsimies nodrošināt, lai mērķi būtu ērti izšķirami un tātad "grūti sajaucami".

♦ Šogad mērķi "VS simtniekā" jācenšas pievārēt "stāvus, no rokas vai balstot ieroci pie vienkājas štoka, ko nodrošina sacensību rīkotājs". 200 un 300 m – "sēdus pie galda, atbalstam izmantojot tikai maisiņu, ko nodrošina sacensību rīkotājs".

       Bieži uzdoti jautājumi

♦ Vai MMD kausu izcīņas mačos šāvējs drīkst izmantot ieroča siksnu?

Nē. Tomēr siksnu no ieroča var arī neatvienot.

♦ Vai drīkst izmantot klusinātāju?

Jā, protams.

♦ Vai MMD kausu izcīņas mačos šāvējs drīkst izmantot pielāgojumus šaušanas precizitātes uzlabošanai?

Tiesneši ir lūgti nepielaist pie šaušanas tādus uzvaras kārotājus, kuri ieroča fiksēšanai vēlēsies izmantot pleca āķi vai citus līdzīgus mehāniskus pielāgojumus. Arī pret "polsteriem", "puļķiem" un tamlīdzīgiem uzlabojumiem, kas šaušanā bez atbalsta palīdz labāk satbilizēt ieroci, attieksme ir negatīva – nē! Ne velti NOLIKUMĀ rakstīts: "stāvus, no rokas, bez atbalsta, neizmantojot siksnu ieroča stabilizācijai, elkonis brīvs." Arī apģērba ziņā aicinām dalībniekus neaizrauties un no laba prāta ievērot Latvijas Šaušanas federācijas noteikumos rakstīto par vēlamo šāvēja apģērba stilu: "(..) brīvas izvēles, laika apstākļiem un sezonai piemērots apģērbs. Atļauts lietot universālās šaušanas vestes un jakas, kā arī cimdus, kuru biezums nepārsniedz 5 mm".

Aicinām: centieties ieturēt labo toni! Esiet koleģiāli un solīdi pret citiem medniekiem – sacensību dalībniekiem!

♦ Vai iespējama piešaude pirms sacensībām?

Nē, šādas iespējas nav.

Citas nianses

♦ Medību klubu komandu mačošanās šāgada "Kausos" nebūs.

♦ Kopš šā maču gada MMD Kausu lomu pildīs nevis ierastās stikla vāzes, kam pēcāk it bieži lemta viena loma – pieticīgi dirnēt kādā plauktā un krāt putekļus, bet māksla – īpaši noformētas izcilā MMD fotovīra Andra Eglīša izcilās dabas (dzīvnieku) fotogrāfijas.

♦ Atšķirībā no agrākajiem laikiem Ādažos dalībnieku auto stāvvieta neatradīsies šautuves teritorijā! Mašīnas būs jānovieto (un "personīgā" nometne jāiekārto) iebrauktuves tuvumā Iļķenes ceļa malā.

 

Pieraksties jaunumiem