MMD un LMS Kausi 2019 - aiziet!

1. maijā sākas pieteikšanās lielākajiem šaušanas mačiem medniekiem Latvijā – sacensībām, ko mednieki parasti dēvē vienkārši par "Kausiem".  Un tas notiek pēc gadu ilga pārtraukuma "Kausu" vēsturē.

Kāpēc bija pauze?

Pērn, agrā pavasarī sadūrušies ar grūtībām sarīkot mačus atkal Sērenē, izlēmām neskriet ar pieri sienā. Izlēmām piestāt. Un visai drīz tikām pie tā, ko jau reģojām sagaidīt: a) pie gūzmas neizprotošu: "Kāpēc? Ak, tā? Nu, labi, labi...", b) pie visai daudziem kategoriskiem: "Man vajag! Es gribu!.."  un c) pat pie dažiem visai indīgiem: "Jūs – [tādi un šitādi]!..."  Fons, jāteic, ne pārāk cerīgs.

Un tad, pēkšņi – viens vienīgs, bet daudzbalsīgs:"Mums, medniekiem, vajag! Varbūt mēģināsim turpināt kopā?!"

Šis cerīgais uzmundrinājums izskanēja pagājušā gada Latvijas Mednieku savienības (LMS) biedru sapulces laikā. Un mazpamazām pārauga darīšanā. Izšķirošu grūdienu tai deva visai daudzu mednieku nezkādēļ īgni kritizētais pērn noslēgtais LMS sadarbības līgums ar Aizsardzības ministriju, kas ļāva domāt par maču atgriešanos "Kausu" dzimšanas vietā – Nacionālo bruņoto spēku šautuvē Ādažu pievārtē. Sekoja ministra (tobrīd vēl Raimonda Bergmaņa – paldies viņam!) akcepts, un "Kausi" tika iekļauti oficiālajā šautuves sacensību plānā.

Tas notika pagājušā gada vēlā rudenī, un kopš tā laika MMD kopā ar LMS, piedaloties arī Zvārdes šautuves ļaudīm un vēl vairākiem atbalstītājiem, ir pacietīgi, soli pa solim tuvojušies šim brīdim, kad "Mači 2019" tiek pieteikti plašai publikai. Tiek pieteikti divējādi – gan kā divdesmit pirmie, gan arī kā pirmie. Jo tradīcijas atgriešanās "dzimtenē" nāk kopā ar jaunu nosaukumu – "MMD un LMS Kausi" – un arī ar nedaudz pamainītu saturu, kas kļūst it labi redzams, ja iepazīstamies ar sacensību nolikumu...

► Sacensību NOLIKUMS pieejams ŠEIT.

► PIETEIKŠANĀS sākas ŠEIT.

► VISS pārējais PAR "KAUSIEM" – ŠEIT!

Tiekamies 1. jūnijā Ādažu pagastā!

Pieraksties jaunumiem