Vēlreiz: atvainojiet, bet "MMD Kausu" šogad nebūs...

   Pirmkārt. Iemesli, kāpēc MMD redakcijai nācās pieņemt šādu smagu lēmumu, sīki un smalki aprakstīti žurnāla 2018. gada maija / jūnija numura Redaktora slejā, kas izlasāma ŠEIT.

   Otrkārt. Šādu papildu ziņu nolēmām publicēt tādēļ, ka arī pēc augstāk minētā MMD numura iznākšanas redakcija turpināja saņemt tālruņa zvanus no medniekiem un klausulē skanēja viens un tas pats jautājums, apmēram šāds: "Sakiet, lūdzu, kur un kā var pieteikties šāgada mačiem?! Nevaru nekur internetā atrast!..." Saprotams, ka arī redakcijas atbilde šādiem zvanītājiem bija visai trafareta: "Lūdzu, lasiet Redaktora sleju, tur viss paskaidrots." Un...

   Jā, tālākajā sarunā nereti noskaidrojās, ka zvanītājs MMD nelasa – nedz abonē, nedz pērk. Taču "Kausus" gan grib – sak, tā taču MŪSU VISU tradīcija, svētki...

   Tādēļ tālākais būs papildu skaidrojums tieši šādiem medniekiem. Nelasītājiem.

   Proti, šaušanas sacensības "MMD Kausi" un žurnāls MMD ir savstarpēji saistītas lietas. Varbūt pat – jēdzieni. Un, kā teikts Redaktora slejā, viens no vairākiem "Kausu" nerīkošanas iemesliem šogad ir tas, ka sacensības "finansiālajā plāksnē" nu jau gadus divus ir bijušas ar mīnusa zīmi. Ko patlaban gluži vienkārši nevaram atļauties "dzēst" ar žurnālam paredzētajiem līdzekļiem, jo... Ko tur slēpt, šo divu gadu laikā, kad līdz "200+" samazinājies " Kausu" dalībnieku skaits,  MMD abonentu un pārdoto eksemplāru skaits diemžēl nav audzis – tas ir apmēram tāds pats, kā pirms tiem gadiem diviem, kad "Kausu" dalībnieku skaits bija nedaudz zem 300, par "400+" gadiem (2006., 2007.) nemaz nerunājot.

   Un, lūk, labi redzama īsta cilpa. "Kausu" dalībnieku skaitam samazinoties, neizbēgami krītas maču pašfinansēšanās spēja, bet papildu atbalsts no žurnāla "kases" puses nav iespējams tādēļ, ka žurnāla pastāvīgo lasītāju (abonētāju uz gadu vai vismaz pusgadu) skaits nav pieteiekami kupls.

   Tādēļ tiem iepriekšminētajiem medību vīriem, kuri, zvanot uz redakciju, bija

  1. sašutuši par mūsu lēmumu "Kausus" šogad nerīkot 
  2. un vienlaikus atzina, ka žurnālu vai nu neabonē vai pat nelasa,

atbildējām un arī turpmāk atbildēsim apmēram šādi: "Viss ir saistīts un pastāv kopsakarībās. Nekas nerodas no nekā. Un tādēļ "Kausu" turpināšanās visvairāk atkarīga tieši no jums pašiem – jo vairāk interesentu abonēs MMD, jo lielāka būs arī mūsu iespēja rīkot mačus, ko jūs uzskatāt par teju neatņemamu Latvijas medniecības tradīciju..."

   Par citiem "Kausu" šogad nerīkošanas iemesliem, kā jau teikts, lasiet Redaktora slejā. Vislabāk žurnālā – abonētā vai preses kioskā pirktā.

Didzis Pakalns, MMD galvenais redaktors

Pieraksties jaunumiem