Iznācis MMD kalendārs makšķerniekiem 2018

Šis kalendārs ir radījis un cauri gadiem – nu jau 17. reizi – nes dažas īpašas šā zīmola vērtības.

♦ Viena no šīm īpašajām vērtībām – "MMD Makšķernieku kalendārā" nav vispasaules komerciālajās attēlu bankās salūkotu attēlu. Mēs strādājam ar mūsu pašu radītām vai MMD draugu īpaši mums nodotām fotogrāfijām. Šāgada kalendāra īpašā iezīme - tā attēli tapuši, balstoties uz Latvijas dabas muzeja krājumā esošajām vērtībām un pieskaņoti patlaban (un līdz pavasarim) muzejā skatāmajai izstādei "Zvīņu spoguļos".

♦ Nākamā īpašā īpašība ir kalendārā – katrā mēneša lappusē – atrodamā uzskatāmā informācija par zivju sugu saudzes laiku, par paturēt atļauto loma lielumu – gan apjoma, gan zivju izmēra ziņā. Mūsdienās, kad Makšķerēšanas noteikumi mainās visai bieži, šādai allaž pie rokas esošai informācijai ir zelta svars.

♦ Un, visbeidzot, – nu jau 17. reizi pēc kārtas mūsu kalendārā copes prognozes tiek būvētas uz Luda Āķa izstrādātās sistēmas pamatiem, kas ņem vērā Mēness ciklu un autora paša ilglaicīgus novērojumus.

♦  Pārējās īpašības – latviskam kalendāram tradicionālās: vārda dienas, svinamās dienas, Mēness fāzes, Saules lēkta un rieta laiks ik dienai kalendārā utt. u.t.jpr.

"MMD Makšķernieku kalendārs", kā parasti, pieejams preses kioskos un grāmatnīcās. Iesakām to gan kā praktisku pirkumu, gan kā labu dāvanu ikvienam makšķerniekam.

 

P.S. Lūdzam nejaukt šo kalendāru ar "MMD Mednieku kalendāru" – "MMD Makšķernieku kalendārs" ir atsevišķs izdevums, kurpretim kalendārs medniekiem, kā parasti, iznāks kopā ar MMD 2018. gada pirmo numuru. Un, protams, labākais un ērtākais veids, kā pie "MMD Mednieku kalendāra 2018" tikt, ir abonēt žurnālu uz visu nākamo gadu. Tas izdarāms jebkurā "Latvijas Pasta" nodaļā vai –

tūdaļ un šeit, izmantojot "Latvijas Pasta" e-abonēšanas sistēmu.

Pieraksties jaunumiem