Atbalstīsim Jaunmokas!

MMD maija / jūnija numurā publicēts kāds aicinājums, kura būtība ir vienkārša – Jaunmoku pils muzejs meklē sponsorus, kas vēlētis un varētu finansiāli atbalstīt jaunās Medību (Meža) ekspozīcijas izveidi. Saņēmuši šo aicinājumu, ne mirkli nekavējāmies piedāvāt vietu publikācijai MMD lappusēs. To darot, vēlējāmies uzsvērt nenolioedzamo – nu jau krietnu laika sprīdi Latvijā tieši Jaunmokas ir vieta, kur, pateicoties tās darbinieku atbalstam un ieinteresētībai, ir laipni gaidīti un izcili risinās dažādi medniekpasākumi – gan trofeju izstādes, gan Gada balvas medniecībā laureātu sumināšanas svinīgās ceremonijas. Tādēļ arī mednieki, mūsuprāt, varētu domāt, kā palīdzēt muzejam tapt labākam. Un tieši tādēļ aizcinājumu publicējam arī MMD mājaslapā, mudinot potenciālos ziedotājus – ja jums ir līdzekļi un iespējas, atbalstiet Jaunmokas!

Turpinājumā – muzejnieku aicinājuma teksts...

 "Meklējam atbalstītājus Medību tēmai!

Jaunmoku pils vārds jau izsenis saistīts ar mežu un medību tēmu. Jau vairākus gadus muzeja speciālisti strādā pie jaunā Meža ekspozīcijas projekta.

Lai ekspozīcija būtu interesanta un piesaistītu dažādas mērķauditorijas, tā tiek veidota daudzpusīga, izmantojot gan jaunās tehnoloģijas – planšetes, skārienjūtīgos ekrānus, gan iespēju ikvienam kļūt atklājējam, izmantojot savas maņas – dzirdi, redzi, tausti, ožu. Jaunās ekspozīcijas modernais eksponēšanas veids un iespēja darboties interaktīvi ir saistīts ar videi draudzīgas "zaļās domāšanas" ideju veicināšanu, kas radīs lielāku sabiedrības interesi un – galvenais! – sapratni par meža, tai skaitā medību, nozīmi un vērtībām.

Šā gada janvārī tika atvērta jaunās ekspozīcijas "Mežs un tā nozīme cilvēka dzīvē" 1.kārta, kurā ir apgūta 120 kvadrātmetru liela ekspozīcijas telpas platība. Tajā uz 76 īpaši izgatavotiem paliktņiem izvietoti dzīvnieku un putnu izbāžņi ar īpašu apgaismojumu un apskaņošanas sistēmu, informāciju par tiem uz planšetēm. Meža atmosfēru rada gan jaunizveidotās gaismas kastes ar dabas skatiem, gan koku stumbri, gan dažādu koku sugu bluķīši, kuros var gan izpētīt koksni, gan arī, bluķīšus pacilājot, saprast svara un blīvuma atšķirību.

Jau tagad varam teikt paldies Mežu Attīstības fondam un Valsts Kultūrkapitāla fondam par atbalstu projektu konkursos ekspozīcijas iekārtošanā. Arī apmeklētāju lielā interese un pozitīvās atsauksmes mums neļauj atslābt.

Diemžēl ekspozīcijas izmaksas un ierobežotais finansējums projekta īstenošanu liek sadalīt pa daļām, kas vienlaikus to sadārdzina.

Lai no tā izvairītos, meklējam atsaucīgus atbalstītājus 2. kārtas realizēšanai!!!

♦ Šai kārtā ekspozīciju paredzēts papildināt ar vēl neeksponētajām tēmām "Augi mežā", "Medības un mednieki", kā arī izvērst plašāku, padziļinātu skatījumu uz jau izklāstītajām tēmām "Meža bagātības" un "Dzīvā radībā mežā".

♦ Medniecības sadaļas izveidei nepieciešami 8178.33 eiro. Šai summā iekļauta ekspozīcijas mēbeļu izgatavošana, datortehnikas iegāde, programmēšana informācijas attēlošanai par medību vēsturi Latvijā, arī Gada balvas medniecībā laureātiem.

 Aicinām atasukties ziedotājus, kuri vēlas un var veicināt šos centienus!

♦Ziedojumus ekspozīcijas realizēšanai var ieskaitīt Jaunmoku pils kultūrvēsturiskā kompleksa saglabāšanas un kultūras veicināšanas biedrībā “Aleja", konta nr. LV43HABA0551015701021 (ar norādi – Meža ekspozīcijas realizēšanai).

♦ Izsmeļošāku informāciju par ekspozīciju var saņemt, sazinoties ar muzeja vadītāju Daigu Šmitenbergu pa e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai mob.tālr. 26123881.

Paldies!

Jaunmoku pils bijusi, ir un būs kopā ar medniekiem!

 

 

 

Pieraksties jaunumiem