Medniecības goda diena

2016. gada 2. aprīlis. Jaunmokas. Nu jau otrā Gada balvas medniecībā laureātu sumināšanas ceremonija. Skaista. Un pacilājoša.

Varētu jau arī rakstos tīksmināties par tās svinīgumu, par balvas ieguvēju jūtu izpausmēm ceremonijas laikā, taču šoreiz – lai nu paliek. Ceram, ka ŠEIT un žurnālā, un MMD "Facebook vietnē" publicētās fotogrāfijas, kur iemūžināti gan balvu pasniegšanas mirkļi, gan citas cilvēciska gandarījuma pilnas epizodes, visu atspoguļos gana daiļrunīgi.

Manuprāt, daudz vērtīgāk ir šeit pateikt, ka otrais Balvas gads ļāvis apjaust pašu svarīgāko visā šai procesā – iespēju beidzot sistemātiski celt gaismā un mērķtiecīgi nākamajām paaudzēm saglabāt mūsu visu īpašo bagātību – cilvēkstāstus, kas veido Latvijas medniecības jaunāko laiku vēsturi.

Mēdz teikt, ka stipras ir tikai tās ļaužu kopas, kas zina savas saknes un prot tās godāt.

Vai tāda bijusi mūsu medniecība jaunākajos laikos? Diemžēl – nebūt ne. Par laiku kopš Otrā pasaules kara – vien epizodiski pieraksti, nostāsti, leģendas, pieņēmumi. Cik daudzi mūslaiku mednieki attēlā atpazīs profesoru Arvīdu Kalniņu? Ko zinās pastāstīt par Mednieku un makšķernieku biedrības zieda un norieta laikiem? Kāda apjausma par pavisam nesenu vēsturi ir tam plintes vīram, kurš nupat sarunā ar šo rindu autoru kā senus un nezināmus piesauca "tos laikus, kad medniekus Latvijā vadīja vecais Zommers"?...

Latvijas Mednieku savienība kopā ar MMD ir sākusi darīt. Suminot sumināmos, mūrēt vēstures ēku. Pirmie divi ķieģeļi ir. Drīz, pavisam drīz, sāksim veidot nākamo. Un vispār jau tieši no tevis, lasītāj, ir atkarīgs, kāds tas būs. Arī tavā varā ir pieteikt dalībniekus nākamā gada lieliskajai mednieku godināšanas ceremonijai un mūsu medniecības vēstures tālākai mērķtiecīgai dokumentēšanai MMD lappusēs.

Attēlu galerija – ŠEIT.

Vairāk attēlu – MMD "Facebook" vietnē.

Pieraksties jaunumiem