Jauns seriāls MMD lappusēs: "Vai tu zini, ka?..."

Katram organismam, lai saglabātu ķermeņa formu un pārvietotos, ir nepieciešams skelets. Vai tu zini, ka 95 procentiem mūsu planētu apdzīvojošo dzīvo būtņu ir ārējais skelets un tikai mazai daļiņai – nieka pieciem procentiem (kuros ietilpst arī suga "cilvēks") – iekšējais skelets, un pat tas ne vienmēr atbilst mūsu priekšstatam, ka skelets – tie ir kauli un galvaskauss...

MMD janvāra / februāra numura lappusēs aprakstītie un attēlos redzamie skeleti, kas līdzās daudziem citiem eksponātiem ikdienā glabājas Latvijas DABAS MUZEJA (LDM) krājumā, patlaban ir uz laiku pametuši krājuma šaurību, lai "piedalītos" izstādē "Skat – logā skelets!", kas muzejā apskatāma līdz šā gada marta vidum.

Šī ir pirmā publikācija jaunā seriāla "Vai tu zini, ka?..." ietvaros. MMD cer, ka, sadarbībā ar Dabas muzeju piedāvājot lasītājiem šādus – uz attēliem balstītus – ieskatus dabas ābeces lappusēs, visi kopā spēsim gan popularizēt mūsu lieliskā muzeja vērtības, gan arī aizpildīt dažu labu "balto laukumu" mūsu zināšanās par dzīvo visapkārt.

Turpmāk šajā seriālā gaidāmas arī citas sērijas, kuru nosacītie nosaukumi varētu būt šādi: "Putni", "Tauriņi", "Tie, kas ūdenī mīt" un tamlīdzīgi. Ceram, ka būs interesanti. Ikvienam lasītājam.

Starp citu, šā raksta ievadattēlā redzmie galvaskausi ļauj uzskatāmi salīdzināt mūsu zemes un pasaules lielāko "kaķu" –lūša un lauvas – ķermeņa apmērus, savukārt noslēguma attēls tādā pašā vīzē līdzās noliek mūszemē dažviet mītošo brūno lāci un Kadjakas lāci, kas ir pasaulē lielākais mūsdienās sastopamais plēsējs...

Pieraksties jaunumiem