Jaunums "Kausos" – neoficiālais klubu komandu vērtējums

Tie mednieki, kuri jau pieteikušies "MMD Kausiem 2015" un saņēmuši atbildes e-pastu par reģistrāciju, droši vien (vai arī – cerams) jau izlasījuši informāciju, kas papildina šo e-pasta vēstuli. Tur rakstīts:

 • "UZMANĪBU - JAUNUMS! MMD šāgada "Kausu" ietvaros TESTA REŽĪMĀ ievieš jaunievedumu – NEOFICIĀLO MEDĪBU KLUBU KOMANDU VĒRTĒJUMU, kura rezultāti (komandu cīkstiņa kopsavilkums) TIKS NOTEIKTI PĒC SACENSĪBĀM un paziņoti (PUBLICĒTI) MMD jūlija/augusta numurā!
 • Vēl zināšanai – lai arī vērtējums būs testa režīmā, labākie saņems VĒRTĪGU (kluba jeb kolektīva mērogam atbilstošu) BALVU!
 • Kas vajadzīgs, lai jūsu kolektīvs šajā cīkstiņā piedalītos?... Atbilde vienkārša - tikai jūsu pašu un jūsu kolēģu līdzdalība "Kausos"! Proti, neoficiālajā klubu komandu vērtējumā tiks automātiski iekļauts ikviens kolektīvs, no kura "Kausos 2015" piedalīsies VISMAZ PIECI (5) MEDNIEKI.
 • Svarīgi! Komandas veidosies, balstoties uz jūsu pieteikumos (gan iepriekš iesūtītajos, gan "Kausu" dienā noformētajos) norādīto informāciju. Tādēļ lūdzam rūpīgi aizpildīt visas pieteikuma ailes!"

Tiktāl – par izplatīto informāciju, kas, kā noprotams, jau izraisījusi diskusijas mednieku - potenciālo "Kausu 2015" dalībnieku – vidū. Par to spriežam pēc jautājumiem, kas redakcijai uzdoti gan tieši, gan ar mednieku formumu starpniecību. Biežākie no tiem: "Kādas būs vērtējuma nianses? Kā noteiksit uzvarētājus? Ko dalībniekiem jāņem vērā, ja viņi grib kuplināt sava kluba punktu pūru?"

Mēģināsim uz šiem jautājumiem  – vismaz daļēji – atbildēt. "Daļēji" – tādēļ, ka, kā jau iepriekš uzsvērts, šis vērtējums būs TESTA režīmā,  un arī tādēļ, ka vērtējuma detaļu neizpaušana, mūsuprāt, var palīdzēt uzreiz nesadurties ar tādu visai nevēlamu un ne pārāk godīgu sacenšanos veicinošu parādību kā "dalībnieku piepirkšana" komandai (tādai esam bijuši liecinieki dažā labā  "Minhauzena" šaušanas cīkstiņā).

Tādēļ šeit, turpinājumā – vien daži pamatprincipi, ko būtu vērts ielāgot ikvienam mednieku kolektīvam un tā medniekiem, kuri jau tagad klusībā cer uz labu rezultātu neoficiālajā klubu komandu vērtējumā...

 • Pirmais un galvenais – vērtējuma tabulā automātiski tiek iekļauts ikviens medību klubs, no kura "Kausos 2015" piedalās vismaz pieci mednieki.
 • Otrais un arī galvenais – mednieka piederību klubam (komandai) nosaka tikai un vienīgi paša mednieka pieteikumā ierakstītais kluba nosaukums. Tiem, kas izmantojuši iepriekšējo pieteikšanos, tas būs šajā pieteikumā norādītais kluba nosaukums; tiem, kas nebūs iepriekš pieteikušies, – sacensību dienā "papīra pieteikumā" norādītais kluba nosaukums. Ja kaut kādu iemeslu dēļ pieteikumi dublēsies, par prioritāru uzskatīsim iepriekšpieteikšanās veidlapā norādīto medību klubu. Ja pieteikumos kluba nosaukums vispār nebūs norādīts – mednieka paša vaina. Pēc dalībnieka reģistrācijas (tas ir, pēc dalībnieka numura saņemšanas) nekādi papildinājumi pieteikumā netiks veikti.
 • Ko darīsim ar tiem medniekiem, kuri pieteikumā norādījuši divu vai vairāku klubu nosaukumus? Šoreiz, testa gadā, domājam rīkoties tā – primāri vērā ņemsim PIRMO norādīto kluba nosaukumu, bet ja "pirmais" klubs komandu vērtējumam nekvalificēsies (mazāk par 5 dalībniekiem), skatīsimies arī otro nosaukumu un tā tālāk.
 • Kluba varējuma vērtēšana. Pamatprincips – sākotnējā rezultātu tabulā nonāk ikviens ikviena attiecīgā kluba dalībnieka uzrādītais rezultāts "Kausu" pamatsacensībās – tātad gan GS, gan VS disciplīnā.
 • Taču tikko teiktais nebūt nenozīmē, ka visiem kluba biedriem "Kausos" obligāti jāstartē abās disciplīnās - gan VS, gan GS! Nebūt ne – universalitāte jūsu komandai var dot (un, visticamāk, arī dos) punktus, taču nav obligāta. Nevēlamies taču, lai jūs  "Kausos" ar varu piespiestu kolēģi (-us) šaut ar tādu ieroci, kādu medībās viņš nekad neizmantos!...
 • No iepriekš rakstītā jau droši vien būsit nopratuši, ka punktu krājumu klubu komandu vērtējumā, visticamāk, ļaus papildināt arī komandas kuplums – proti, tas, cik mednieku no attiecīgā kluba startē "MMD Kausos". Detaļas – kā tas notiks – būs ieraugāmas rezultātu tabulā, kas tiks publicēta MMD jūlija / augusta numurā.  
 • Vai Meistarlīgas dalībnieka veikums tiek ieskaitīts viņa kluba komandas punktu pūrā? Protams, ka jā! Medībās taču neviens nešķiro, vai uz masta stāvošais ir dižšāvējs vai ne. Tādēļ arī šeit pamatā viens vienīgs nosacījums - kluba nosaukumam jābūt atrodamam Meistarlīgas dalībnieka pieteikumā, un citi noteikumi šai ziņā ir tādi paši, kā iepriekš minēts.
 • Vai "mazo kalibru" (VS – zem 6,5 mm) fanu veikumu ieskaitīt viņa kluba komandas punktu pūrā? Domājam, ka šis ir tas gadījums, kad – jā. Ne velti klubu komandu vērtējumu kuplina apzīmējums "neoficiālais", kas nozīmē – kaut kas ārpus sacensību nolikuma robežām esošs...

Tas arī pagaidām faktiski viss, ko "Kausu" dalībniekiem vērts zināt pirms ielekšanas šai "pilotprojektā". Atliek vien tradicionālais aicinājums - PIEDALIETIES!!!

Jūsu MMD

 

Pieraksties jaunumiem