"Jaunmokas 2015" – ieskats lieliskā trofeju izstādē

Ļoti, ļoti iespaidīga kārtējā Vislatvijas medību trofeju izstāde – kvalitātes un izaugsmes ziņā. Plašākā gan ne; aši pameklējot, viegli atrast skaitļus, kas rāda – absolūtais novērtēto trofeju skaits citā jaunlaiku Latvijas izstādē – Ogrē pirms 10 gadiem – bijis krietni kuplāks. Zināšanai: 2005. gads, Ogre – 1537 trofejas; 2015. gads, Jaunmokas – 1050 trofejas.

MMD lappusēs Didzis Pakalns raksta: "Todien, 17. aprīļa agrā pēcpusdienā, krietnu brīdi pirms izstādes atklāšanas ieradies Jaunmokās, lai lēnā garā un bez apmeklētāju burzmas paspētu iemūžināt fotokadros piecgades trofeju krājumu, gluži neviļus kļūstu liecinieks ainai, ko "izspēlē" citi pāragri izstādes viesi – ciemiņi no Lietuvas, kuru vidū uzreiz atpazīstu kaimiņzemes medniekbiedrības ilggadīgu līderi Eugēniju Tijušu. Kaimiņi, lēnām slīdot gar gargarajām staltradžu ragu rindām un brīdi pa brīdim piestājot, lai iedziļinātos vai papētītu kādu detaļu, manuprāt, izskatās mazliet "aizskarti" par tādu letiņu sarūpētu bagātību un kvalitāti."

D.Pakalns: "Neteikšu, ka manī, šo ainu no malas vērojot, neieplūst patīkamas sajūtas – kā nekā Latvijā medību trofejsaimniecības plānošana, uzturēšana un apsaimniekošana nu jau 20 gadus ir pilnībā pašdarbīga, atkarīga tikai no mednieku pašu apziņas, zināšanām un sirdsapziņas, kurpretim Lietuvā labu laiku – attiecībā uz staltbriežiem – darbojas visai savdabīga valsts mēroga selekcijas uzraudzības sistēma, kas medniekus krietni ierobežo. Tādēļ jo lielāks gandarījums par šo "Neticami..." – tas, manuprāt, ir izcils pierādījums brīvas saimniekošanas (protams, apvienojumā ar zināšanām) priekšrocībām iepretim "no augšas" regulētai "virtuvei"."

ŠEIT - attēlu galerijā - neliels ieskats izstādē un tās atklāšanas ceremonijā

Pieraksties jaunumiem