Uzvarētājs saņem lasītāju konkursā izcīnīto ieroci

Buncēnietis Raimonds RUNTS, kļūstot par konkursa uzvarētāju, ieguva tiesības uz SIA "Ieroči" dāvāto kombinēto "IŽ94" (12/.222Rem.). Nu jāmēģina sarīkot trīspušu samitu – balvas guvējam, "Ieročiem" un MMD izdevīgā laikā un vietā. Vienojamies par 5. februāri, "Ieroču" Rīgas veikalu Daugavgrīvas ielā.

Visi ieradušies dikti laicīgi, tādēļ daudz neceremonējamies, un "Ieroču" pārdevējs Valdis (attēlā - pa kreisi) kopā ar siltu apsveikumu no firmas saimniekiem nodod plinti Runta (attēlā - pa labi) rokās.

Dažas bildes piemiņai un īsa intervija...

Tās sākumā Raimonds sola žigli doties mājup uz Bunku, lai, iespējams, jau nākamajā vakarā vietējā gravā iemēģinātu jaunieguvuma smalko stobriņu bebru vaktē. Bildējot smuki izceļas Mednieku savienības nozīme pie Runta žaketes atloka – izrādās, viņš ir šīs organizācijas Priekules nodaļas vadītājs.

Tūdaļ pēc tam tiek noskaidrots, ka stobra iemēģināšana notiks Krotes medību kluba platībās; ka tas ir Raimonda "dzimtais klubs" kopš medību gaitu sākuma dzinēja lomā 1991. gadā; ka medības Runtam ir "baudas gūšana no meža". Par iegūto balvu uzzinājis aplinkus, pirmajam zvanītājam apsveicējam nav noticējis, toties pēc apsveikuma no kolēģiem LMS rindās sapratis, ka "joki nav, būs jāuzstājas"... "Bet, ja nopietni, – vinnēts ir, un arī prieks ir," teic Raimonds...

Kad saruna aizvirzās uz LMS lietām, nonākam pie pēdējā laikā ļoti bieži dzirdētas atziņas – par visu citu svarīgāka mūslaikos ir un būs mednieku prasme sadzīvot. Gan savstarpēji, gan ar zemniekiem, mežiniekiem utt. Runts sakās nesaprotam tos vaļasprieka kolēģus, kuriem galvenais, šķiet, nav medības, bet indeve kašķēties, tiesāties, pretstāvēt: "Kam tas vajadzīgs? Ja gribi tiesāties, ej par juristu! Medības ir hobijs nevis cīņas arēna!"

Atvadoties noskaidrojam, ka MMD pastāvīgo lasītāju pulkā Raimonds ir kopš žurnāla pirmsākumiem.

 

Pieraksties jaunumiem