Ļoti pievilcīgas sacensības medniekiem!

14. septembrī šautuvē "Palejas"  (Madonas nov., Preulienas pagasts) tiek rīkotas LMS Madonas reģionālās nodaļas sacensības šaušanā (komandu un individuālie mači), uz kurām laipni aicināts ikviens mednieks.

To, kāpēc MMD atļaujas šos mačus saukt par īpaši pievilcīgiem un rosina medniekus braukt uz "Palejām" un piedalīties, vislabāk attēlos sacensību nolikums, kura saturs redzams pievienotajos attēlos. Īpašas uzmanības vērtās nianses šai nolikumā MMD atļāvies pasvītrot – prātojam, ka šāds maču rīkotāju piedāvājums, iespējams, izskan pirmoreiz Latvijas medniecības jaunāko laiku vēsturē un, mūsuprāt, ir izcils piemērs, kā vislabāk veicināt mednieku šaušanas prasmju pilnveidošanu.

Tālrunis uzziņām – 29483362.

 

 Kārtējie ragu svētki Morē!

Bez pārspīlēšanas un lieka patosa, bet tomēr – MMD atkal ir tas gods pieteikt notikumu un pasākumu, un arī sasniegumu, ar kuru Latvija var patiesi lepoties! Proti, MMD redakcija saņēmusi ziņu, ka arī šogad Mores pusē notiks tradicionālā starptautiskā briežaudzētāju spēkošanās, kuras oficiālais nosaukums ir "Staltbriežu un dambriežu vaislas buļļu snieguma un ģenētiskās kvalitātes noteikšana".

Ja nu kāds joprojām nezina, kas šie par "vēžiem" un kādā "kulītē" tie parasti tiek ierūmēti, var īsi paskaidrot, ka šis starptautiskais briežkopības nozares pasākums Latvijā tiek rīkots jau 12 gadus pēc kārtas un kļuvis ļoti populārs Latvijas un Eiropas, un arī citu pasaules daļu briežaudzētāju vidū. Neseno iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka arvien lielāka interese par šo notikumu ir arī dalībniekiem no tā dēvētajām Austrumu valstīm, piemēram, Kazahstānas un Azerbaidžānas. Pērn šajā briežkopju saietā piedalījās 73 dalībnieki no 12 valstīm – no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Polijas, Krievijas, Ukrainas, Slovākijas, Austrijas, Čehijas, Spānijas un Austrālijas.

Lasīt tālāk ...

"MMD un LMS Kausu 2019" rezultāti

Lai gan šāgada "Kausu" rezultāti jau kopš maču dienas pieejami vietnē "sasa.lv", MMD redakcija saņēmusi lasītāju lūgumus tos darīt pieejamus arī šajā mājaslapā, turklāt izskanējuši arī rosinājumi pārveidot rezultātu tabulas "pierastajā" "Kausu" izskatā, respektīvi – vienkāršot un sadalīt "pa pozīcijām". Tagad tas izdarīts, 2019. gada maču rezultātu tabulas nostājušās līdzās agrāko gadu "Kausu" sarakstiem un tajās atspoguļotie rezultāti – formas ziņā – kļuvuši salīdzināmi ar vēsturiskajiem skaitļiem.

► PAMATLĪGAS rezultāti gludstobru (GS) vingrinājumā pieejami ŠEIT.

► PAMATLĪGAS rezultāti vītņstobru (VS) vingrinājumā pieejami ŠEIT.

► MEISTARLĪGAS rezultāti gludstobru (GS) vingrinājumā pieejami ŠEIT.

► MEISTARLĪGAS rezultāti vītņstobru (VS) vingrinājumā pieejami ŠEIT.

 "MMD un LMS Kausi 2019" – šaušanas maiņas 1. jūnijā

Iepriekšējā pieteikšanās noslēgusies. Publicējam šaušanas maiņu sarakstu (skat. attēlus tālāk), kurā iekļauti tie dalībnieki, kas izmantojuši iepriekšējās pieteikšanās iespējas. Un, protams, atgādinām, ka mačos, kā allaž, tiek gaidīti arī iepriekš nepieteikušies mednieki – dodieties uz NBS šautuvi  1. jūnija rītā un piesakieties sacensībām uz vietas. par to, kā tas izdarāms, lūdzu, lasiet ŠEIT un ŠEIT.

Aplūkot visu maiņu sarakstu PDF formātā iespējams ŠEIT. Tālāk publicēti atsevišķu maiņu sarakstu attēli.

 1. maiņa - VS un GS

 

Lasīt tālāk ...

 Pieteikšanās "Kausiem" – tagad līdz 27. maijam

Viena no idejām, kas līdzās neskaitāmiem organizatoriskiem jautājumiem tika apspriesta "Kausu 2019" rīkotāju sanāksmē 21. maijā, bija par pieteikšanās termiņa pagarināšanu. Mednieku ierosinājuma motīvs – pieteikšanās termiņam vēl viena nedēļas nogale jāpievieno tāpēc, lai savu izvēli par labu dalībai "Kausos" varētu izdarīt tie potenciālie dalībnieki, kam līdz šim vēl nav bijis pilnas skaidrības par tikšanu uz mačiem 1. jūnijā. Ceram, ka termiņa pagarināšana ļaus samazināt to mednieku skaitu, kas uz sacensībām ieradīsies bez pieteikšanās un kam jārēķinās ar krietni prāvāku dalības maksu.

Atgādinām:

– pieteikties "Kausiem" varat ŠEIT;

– sacensību nolikums pieejams ŠEIT;

– citas ziņas un informācija par "Kausiem" pieejama ŠEIT, ŠEIT un ŠEIT.

 

 "Kausi 2019" – jaunumi

Beidzot pieejams junioru disciplīnas – šaušanas ar pneimatisko ieroci jeb PN nolikums.

NOLIKUMU LASIET ŠEIT.

Atgādinām, ka PN disciplīnā tiek aicināti startēt topošie mednieki vecumā no "nulles" līdz 18 gadiem un potenciālie dalībnieki startē divās grupās: jaunākajā (līdz 14 g.v.) un vecākajā (14 līdz 18 g.v.). Junioru starts šajā disciplīnā, kā parasti, ir bezmaksas, bet jaunums, salīdzinot ar agrākajiem gadiem, ir tāds, ka atļauts izmantot ne tikai rīkotāju gādāto, bet arī savu pneimatisko ieroci.

♦ Pieejams arī pavisam jaunas papildu disciplīnas –šaušanas ar pneimatisko ieroci pa kustīgiem mērķiem nolikums. šajā disciplīnā visas dienas garumā var startēt ikviens "Kausu" apmeklētājs neatkarīgi no vecuma, dzimuma, un pat mednieka apliecības esamība kabatā dalībai šai disciplīnā nav nepieciešama

NOLIKUMU LASIET ŠEIT.

♦ Papildināta ziņa par papildu disciplīnas – sportinga  – norises detaļām "Kausos 2019". LASIET ŠEIT.

Turpat pieekjama arī informācija par loku šaušanas iespējām ikvienam apmeklētājam "Kausu" dienā.

Tiekamies 1. jūnijā!

 

 MMD un LMS Kausi 2019 - aiziet!

1. maijā sākas pieteikšanās lielākajiem šaušanas mačiem medniekiem Latvijā – sacensībām, ko mednieki parasti dēvē vienkārši par "Kausiem".  Un tas notiek pēc gadu ilga pārtraukuma "Kausu" vēsturē.

Kāpēc bija pauze?

Pērn, agrā pavasarī sadūrušies ar grūtībām sarīkot mačus atkal Sērenē, izlēmām neskriet ar pieri sienā. Izlēmām piestāt. Un visai drīz tikām pie tā, ko jau reģojām sagaidīt: a) pie gūzmas neizprotošu: "Kāpēc? Ak, tā? Nu, labi, labi...", b) pie visai daudziem kategoriskiem: "Man vajag! Es gribu!.."  un c) pat pie dažiem visai indīgiem: "Jūs – [tādi un šitādi]!..."  Fons, jāteic, ne pārāk cerīgs.

Un tad, pēkšņi – viens vienīgs, bet daudzbalsīgs:"Mums, medniekiem, vajag! Varbūt mēģināsim turpināt kopā?!"

Šis cerīgais uzmundrinājums izskanēja pagājušā gada Latvijas Mednieku savienības (LMS) biedru sapulces laikā. Un mazpamazām pārauga darīšanā. Izšķirošu grūdienu tai deva visai daudzu mednieku nezkādēļ īgni kritizētais pērn noslēgtais LMS sadarbības līgums ar Aizsardzības ministriju, kas ļāva domāt par maču atgriešanos "Kausu" dzimšanas vietā – Nacionālo bruņoto spēku šautuvē Ādažu pievārtē. Sekoja ministra (tobrīd vēl Raimonda Bergmaņa – paldies viņam!) akcepts, un "Kausi" tika iekļauti oficiālajā šautuves sacensību plānā.

Tas notika pagājušā gada vēlā rudenī, un kopš tā laika MMD kopā ar LMS, piedaloties arī Zvārdes šautuves ļaudīm un vēl vairākiem atbalstītājiem, ir pacietīgi, soli pa solim tuvojušies šim brīdim, kad "Mači 2019" tiek pieteikti plašai publikai. Tiek pieteikti divējādi – gan kā divdesmit pirmie, gan arī kā pirmie. Jo tradīcijas atgriešanās "dzimtenē" nāk kopā ar jaunu nosaukumu – "MMD un LMS Kausi" – un arī ar nedaudz pamainītu saturu, kas kļūst it labi redzams, ja iepazīstamies ar sacensību nolikumu...

► Sacensību NOLIKUMS pieejams ŠEIT.

► PIETEIKŠANĀS sākas ŠEIT.

► VISS pārējais PAR "KAUSIEM" – ŠEIT!

Tiekamies 1. jūnijā Ādažu pagastā!

Pieraksties jaunumiem