"MMD un LMS Kausi 2019" – šaušanas maiņas 1. jūnijā

Iepriekšējā pieteikšanās noslēgusies. Publicējam šaušanas maiņu sarakstu (skat. attēlus tālāk), kurā iekļauti tie dalībnieki, kas izmantojuši iepriekšējās pieteikšanās iespējas. Un, protams, atgādinām, ka mačos, kā allaž, tiek gaidīti arī iepriekš nepieteikušies mednieki – dodieties uz NBS šautuvi  1. jūnija rītā un piesakieties sacensībām uz vietas. par to, kā tas izdarāms, lūdzu, lasiet ŠEIT un ŠEIT.

Aplūkot visu maiņu sarakstu PDF formātā iespējams ŠEIT. Tālāk publicēti atsevišķu maiņu sarakstu attēli.

 1. maiņa - VS un GS

 

Lasīt tālāk ...

 Pieteikšanās "Kausiem" – tagad līdz 27. maijam

Viena no idejām, kas līdzās neskaitāmiem organizatoriskiem jautājumiem tika apspriesta "Kausu 2019" rīkotāju sanāksmē 21. maijā, bija par pieteikšanās termiņa pagarināšanu. Mednieku ierosinājuma motīvs – pieteikšanās termiņam vēl viena nedēļas nogale jāpievieno tāpēc, lai savu izvēli par labu dalībai "Kausos" varētu izdarīt tie potenciālie dalībnieki, kam līdz šim vēl nav bijis pilnas skaidrības par tikšanu uz mačiem 1. jūnijā. Ceram, ka termiņa pagarināšana ļaus samazināt to mednieku skaitu, kas uz sacensībām ieradīsies bez pieteikšanās un kam jārēķinās ar krietni prāvāku dalības maksu.

Atgādinām:

– pieteikties "Kausiem" varat ŠEIT;

– sacensību nolikums pieejams ŠEIT;

– citas ziņas un informācija par "Kausiem" pieejama ŠEIT, ŠEIT un ŠEIT.

 

 "Kausi 2019" – jaunumi

Beidzot pieejams junioru disciplīnas – šaušanas ar pneimatisko ieroci jeb PN nolikums.

NOLIKUMU LASIET ŠEIT.

Atgādinām, ka PN disciplīnā tiek aicināti startēt topošie mednieki vecumā no "nulles" līdz 18 gadiem un potenciālie dalībnieki startē divās grupās: jaunākajā (līdz 14 g.v.) un vecākajā (14 līdz 18 g.v.). Junioru starts šajā disciplīnā, kā parasti, ir bezmaksas, bet jaunums, salīdzinot ar agrākajiem gadiem, ir tāds, ka atļauts izmantot ne tikai rīkotāju gādāto, bet arī savu pneimatisko ieroci.

♦ Pieejams arī pavisam jaunas papildu disciplīnas –šaušanas ar pneimatisko ieroci pa kustīgiem mērķiem nolikums. šajā disciplīnā visas dienas garumā var startēt ikviens "Kausu" apmeklētājs neatkarīgi no vecuma, dzimuma, un pat mednieka apliecības esamība kabatā dalībai šai disciplīnā nav nepieciešama

NOLIKUMU LASIET ŠEIT.

♦ Papildināta ziņa par papildu disciplīnas – sportinga  – norises detaļām "Kausos 2019". LASIET ŠEIT.

Turpat pieekjama arī informācija par loku šaušanas iespējām ikvienam apmeklētājam "Kausu" dienā.

Tiekamies 1. jūnijā!

 

 MMD un LMS Kausi 2019 - aiziet!

1. maijā sākas pieteikšanās lielākajiem šaušanas mačiem medniekiem Latvijā – sacensībām, ko mednieki parasti dēvē vienkārši par "Kausiem".  Un tas notiek pēc gadu ilga pārtraukuma "Kausu" vēsturē.

Kāpēc bija pauze?

Pērn, agrā pavasarī sadūrušies ar grūtībām sarīkot mačus atkal Sērenē, izlēmām neskriet ar pieri sienā. Izlēmām piestāt. Un visai drīz tikām pie tā, ko jau reģojām sagaidīt: a) pie gūzmas neizprotošu: "Kāpēc? Ak, tā? Nu, labi, labi...", b) pie visai daudziem kategoriskiem: "Man vajag! Es gribu!.."  un c) pat pie dažiem visai indīgiem: "Jūs – [tādi un šitādi]!..."  Fons, jāteic, ne pārāk cerīgs.

Un tad, pēkšņi – viens vienīgs, bet daudzbalsīgs:"Mums, medniekiem, vajag! Varbūt mēģināsim turpināt kopā?!"

Šis cerīgais uzmundrinājums izskanēja pagājušā gada Latvijas Mednieku savienības (LMS) biedru sapulces laikā. Un mazpamazām pārauga darīšanā. Izšķirošu grūdienu tai deva visai daudzu mednieku nezkādēļ īgni kritizētais pērn noslēgtais LMS sadarbības līgums ar Aizsardzības ministriju, kas ļāva domāt par maču atgriešanos "Kausu" dzimšanas vietā – Nacionālo bruņoto spēku šautuvē Ādažu pievārtē. Sekoja ministra (tobrīd vēl Raimonda Bergmaņa – paldies viņam!) akcepts, un "Kausi" tika iekļauti oficiālajā šautuves sacensību plānā.

Tas notika pagājušā gada vēlā rudenī, un kopš tā laika MMD kopā ar LMS, piedaloties arī Zvārdes šautuves ļaudīm un vēl vairākiem atbalstītājiem, ir pacietīgi, soli pa solim tuvojušies šim brīdim, kad "Mači 2019" tiek pieteikti plašai publikai. Tiek pieteikti divējādi – gan kā divdesmit pirmie, gan arī kā pirmie. Jo tradīcijas atgriešanās "dzimtenē" nāk kopā ar jaunu nosaukumu – "MMD un LMS Kausi" – un arī ar nedaudz pamainītu saturu, kas kļūst it labi redzams, ja iepazīstamies ar sacensību nolikumu...

► Sacensību NOLIKUMS pieejams ŠEIT.

► PIETEIKŠANĀS sākas ŠEIT.

► VISS pārējais PAR "KAUSIEM" – ŠEIT!

Tiekamies 1. jūnijā Ādažu pagastā!

 Gada balva medniecībā 2018. Laureāti

Kārtējā – nu jau piektā – LMS un MMD Gada balvas medniecībā pasniegšanas ceremonija vēl tikai būs – notiks 6. aprīlī Jaunmoku pilī, kā parasti, svinīgos apstākļos. Bet šoreiz un šeit mēs – ar attēlu galerijas palīdzību – iepazīstinām ar visiem laureātiem, kas aicināti uz un tiks godināti šai sarīkojumā. Sveicam laureātus MMD un MMD lasītāju vārdā! Lasītājus savukārt informējam, ka plašāku ieskatu laureātu nopelnos sākam sniegt jau marta/aprīļa numurā...

Laureātu portretu galerija un informācija par nominācijām pieejama ŠEIT.

 Abonentu konkursa rezultāti

Kā solīts MMD šāgada pirmā numura lappusēs (raksts "Abonēšanas laika konkursa atskaņas" 55. lpp.), janvāra vidū redakcijā tiks apkopoti improvizētā žurnāla abonēšanas konkursa rezultāti.

 

Nu šis laiks klāt.

 

Vispirms gan jāatgādina tas, kas publicēts aizvadītā gada pēdējā numura "Redaktora slejā", proti, stāsts par balvām, ko solījām dalībniekiem. Lūk, īss sarakstiņš: dāvanu grozā kā 30 veicināšanas balvas likām grāmatas "Mirkļi Latvijas dabā" (V. Vītola), "Kā dadzis meža kažokā" (Z. Piļķis), kā arī "MMD Makšķernieku kalendāru 2019", savukārt Galvenā balva bija viena – MMD jubilejas numura vāku greznojušā staltbrieža oriģinālfotogrāfija (skat. attēlu pa kreisi), glīti ierāmēta, autora Andra Eglīša parakstīta.

 

Jāatzīst, ka par šīs – pašas galvenās un tādēļ visvērtīgākās – balvas piešķiršanu redakcijā nebija daudz diskusiju. Par spīti tam, ka cienījamu pretendentu nebija maz (par to varat pārliecināties, izlasot jau pieminēto rakstu janvāra/februāra numurā), MMD ļaudis faktiski vienbalsīgi nolēma, ga Galvenā balva piešķirama "nākotnei", proti, PAULAI ZARIŅAI, kuras vēstule publicēta gan šeit (skat. lejāk), gan gada pirmajā žurnālā. Paldies, Paulai un Paulas ģimenei!

 

Visiem veicināšanas balvu ieguvējiem, kuri atbildes uz konkursa jautājumu sūtīja ar e-pasta starpniecību, šodien (25. janvārī) nosūtītas e-vēstules ar paziņojumu par balvas saņemšanu.

Lasīt tālāk ...

 Kāpēc abonēt MMD?

Vispirms – īss "blēņu stāsts ar morāli":
"Kāda fabrika ražo konservus no medījumu gaļas. Tikko veikalos nonācis jaunais ražojums ar ļoti intriģējošu nosaukumu: “Sutināta lāča pakaļa želejå”. Kāds mednieks, pēc neveiksmīgām medībām atgriezdamies mājās, ierauga veikalā kārdinošos konservus un nolemj tos iegādāties. Atnāk mājās, nogriež maizi, attaisa kārbu, tūlīt ēdīs sulīgo lāča pakaļiņu, taču kārbā viena vienīga želeja, kura tam
neliekas visai garšīga esam.
Vīrs saniknots skrien uz veikalu, lai prasītu naudu atpakaļ. Pārdevējs paņem kārbu, parakājas ar pirkstu, paosta un tad gudri nosaka:
– Atvainojiet, kungs, bet Jums būs trāpījies pats pakaļas caurumiņš..."
 
Lūk, arī motīvs abonēšanai:
 
MMD ir pārbaudīti "konservi". Ar īstu [zināšanu] gaļu.
 
 MMD var abonēt "Latvijas Pastā" – elektroniski ŠEIT vai jebkurā pasta nodaļā.
 
 

 

Pieraksties jaunumiem