Monterija – tradicionālās dzinējmedības Spānijā

MMD 2014. gada aprīļa numurā, kurā ar rakstu "Lēkšiem pa Spānijas medību saimniecībām (III)" noslēdzam ieskatu šīs zemes medību saimniecībās, jau atkal tiek pieminēts vārds MONTERIJA – lielmedības, kurās piedalās 20–30 mednieki ar pavadoņiem.

Lūk, neliels ieskats rakstā:

"Šādās medībās tiek iesaistīts prāvs skaits suņu, zirgu un cilvēku. Uz katru mednieku Pedro rēķina vismaz četrus cilvēkus no apkalpojošā personāla. Katram medniekam ir klāt "sekretārs", lai palīdzētu viņam gan izvēlēties nomedījamo dzīvnieku, gan iezīmētu nomedītos, gan pusdienlaikā palīdzētu savākt medījumus (ko parasti veic ar īpaši audzinātiem, spēcīgajiem zirgiem), gan lai sagatavotu medījumus un to trofejas fotografēšanai un pirmapstrādei.

Monterijās piesaista arī apkārtnes iedzīvotājus, kas piedalās ar saviem suņiem – to ir līdz 300! Izmanto dažādu šķirņu suņus, bet vislabākie ir tie, kas strādā grupās, ko šeit sauc par realas. Monterija notiek no apmēram 10.30 līdz 14.00–15.00, un mednieks visu dienu pavada vienā stāvvietā.

Mēdz teikt, ka labāk vienreiz redzēt nekā simtreiz dzirdēt, tādēļ MMD vispasaules tīmekļa dzīlēs sameklēja pāris videoliecības no visīstākajām spāņu monterijām, kas notikušas pavisam nesen – pagājušā gada nogalē un šāgada sākumā.

Piedāvājam tās Jūsu uzmanībai...

♦ Video nr. 1: monterija "Sjerra Arando" privātās medību platībās Kastīlījas Lamančas provincē

♦ Video nr. 2: monterija "El Villarejo" privātās medību platībās Aragonas provincē

Noslēgumā - vēl kāds citāts no raksta MMD 2014. gada aprīļa numurā, kas papildus raksturo šāda veida medības:

"Šāda medību norise arī pamatā nosaka to, ka Spānijas saimniecības lielākoties veidotas hobijam – no dzīvniekiem iegūst tikai trofejas. Gaļai dzīvnieki praktiski netiek audzēti. Medījumu gaļa neskaitās laba, jo – ja medības notiek, stresaini dzenājoties pa kalniem ļoti karstā laikā, tad skaidrs, ka gaļā ir daudz adrenalīna. Vēl – nomedītais dzīvnieks tādā karstumā maitājas burtiski momentā, bet savākt nomedītos var tikai pusdienlaikā, kad medībās ir pārtraukums."

Vairāk – MMD lappusēs...

Pieraksties jaunumiem