Pirmais ieskats "IWA 2018"

 Pirmais ieskats "IWA 2018"

Laiks apkopot pirmos iespaidus par "IWA Outdoor Classics 2018", kas jau 45. gadu pēc kārtas norisinājās marta sākumā Vācijas pilsētā Nirnbergā. Izsakoties (kārtējo reizi atkārtojot) īsi, tā ir pasaulē otrā lielākā izstāde par visu to, kas paredzēts medībām, šaušanas sportam, dabā iešanai un tiesībsargājošām iestādēm.

Šogad IWA aizņēma rekordlielu platību – veselas vienpadsmit "Nürnberg Messe" izstāžu kompleksa zāles. Izstādē piedalījās 1558 dalībnieki un gandrīz 47 000 apmeklētāju, kas visi bija "ļoti svarīgas personas" – tā vienkārši iepirkties vai pablenzt te neviens no malas ielaists netiek. IWA ir "tīra" biznesa izstāde, kas domāta ražotājiem, tirgotājiem un masu medijiem, kamēr īstais iepirkšanās "gadatirgus" ir februāra sākumā notiekošā "Jagd & Hund" Dortmundē.

Runājot par jaunumiem šāgada Nirnbergas izstādē, no pirmā acu uzmetiena varētu teikt, ka vidusmēra letiņam te īpaši nebija ko meklēt – augstas tehnoloģijas un tikpat augstas cenas. Oglekļa šķiedras izmantošana, termālās iekārtas, ballistiski programmējami tēmēkļi, "Swarovski" 0,75–6x20 dzinējmedību optika, caur viedtelefonu tālvadāmas dzīvnieku barotavas…

Mierina vien tas, ka tehnoloģijas attīstās, cenas ar laiku krītas, un tas, kas reiz bijis ekskluzīvs, ar laiku var ieviesties masveidā. Galu galā arī pirmais mobilais tālrunis 1980. gadu sākumā maksāja apmēram četrus tūkstošus dolāru. Kā piemērs – jaunie amerikāņu "ATN X–Sight 4K" digitālie dienas/nakts tēmēkļi, kuru cena nokritusies līdz 1000 EUR līmenim.

Tomēr šis tas interesants ir arī "parastajiem mirstīgajiem". Piemēram, pirmā "Tikka" markas mazkalibrene vai modernizētā čehu "CZ 557 Lux II" karabīne, kā arī jaunā "Browning" markas munīcija vai "RWS" .308 Win. patronas saīsinātiem stobriem.

Par to visu – ievadrakstā žurnāla 12. lappusē un vēl divos citos "pirmā ieskata" materiālos šajā MMD numurā – par iespaidīgākajiem jaunumiem medību optikas jomā lasiet 31. lappusē, par munīciju un dažādiem "acīs krītošākiem sīkumiem" – 88. lappusē žurnāla beigu galā.

 

Pieraksties jaunumiem