Latvijas trofeju izstāde "Jaunmokas 2018"

 Latvijas Medību trofeju izstāde "Jaunmokas 2018". Nolikums

Izstādes organizatori: biedrība "Latvijas Mednieku savienība", Latvijas Medību trofeju vērtēšanas nacionālā komisija.

Izstādes norises vieta: Jaunmoku pils, Tukuma novada Tumes pagasts.           

Izstādes norises laiks: 2018. gada 14. aprīlis – 19. maijs.

Izstādes darba laiks: darba dienās, sestdienās, svētdienās, brīvdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Izstādes mērķis: informēt un izglītot sabiedrību par medībām kā ekoloģiski un saimnieciski nepieciešamu nodarbošanos savvaļas medījamo dzīvnieku populāciju skaita regulēšanai. Iegūt datus par Latvijas medījamo dzīvnieku populāciju kvalitāti. Popularizēt selektīvas medības kā paņēmienu augstvērtīgu medību trofeju iegūšanai.

Dalībnieki: izstādē piedalās mednieki ar savvaļā Latvijā no 2015. līdz 2018. gadam iegūtām medību trofejām. Viens mednieks izstādē drīkst piedalīties ar ne vairāk kā 3 viena veida medību trofejām*.

Vērtēšana un apbalvošana: medību trofejas tiks vērtētas pēc CIC metodikas. Visas novērtētās trofejas tiks iekļautas izstādes katalogā, ar medaļu novērtētās trofejas saņems atbilstošas medaļas.

Trofeju iesniegšana vērtēšanai: trofejas vērtēšanai tiek pieņemtas Jaunmoku pilī no 2018. gada 2. līdz 4. aprīlim no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Trofeju noformējums: medību trofejām, kuras tiek iesniegtas vērtēšanai, jābūt pienācīgi sagatavotām eksponēšanai un arī vērtēšanai, kas nozīmē:

– staltbriežu un stirnu āžu ragiem, kā arī meža kuiļu ilkņiem jābūt viegli noņemamiem no medaljoniem un tikpat viegli pieliekamiem atpakaļ;

– plēsēju ādām jābūt dīrātām paklāja veidā;

– trofejas, kas nebūs atbilstoši noformētas, vērtētas netiks.

Trofeju marķēšana: katrai trofejai jābūt marķētai ar etiķeti, kas piestiprināta pie trofejas vai trofejas medaljona. Uz etiķetes norādīts:

– trofejas īpašnieka vārds, uzvārds, tālruņa nr.,

– trofejas iegūšanas vieta – virsmežniecība, pagasts,

– medību klubs un trofejas iegūšanas gads;

– iepriekš reģionālajās izstādēs novērtētajām trofejām jābūt atzīmei par izstādi, kurā trofeja vērtēta un saņemtajiem vērtējuma punktiem. Trofejas, kurām šādas atzīmes nebūs, tiks pārvērtētas.

Trofeju izņemšana pēc izstādes: pēc izstādes beigām trofejas, par to parakstoties reģistra žurnālā, jāizņem no 2018. gada 20. līdz 22. maijam no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Papildu informācija: Jānis Baumanis, e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , tālr. 29134657.

* – informācija par iespēju vienam medniekam eksponēt vairāk nekā 3 viena veida trofejas: Jānis Baumanis, e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , tālr. 29134657.

Pieraksties jaunumiem