Pape. Ezers, cilvēki un citi zvēri

Autors: Didzis Pakalns

Raksts šajā lpp. publicēts 2016. gada 10. maijā, savukārt žurnālā MMD – 2016. gada 3. (maijs/jūnijs) numurā, kas iznāk 11. maijā. Materiāls tapis ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Pamats šim rakstam dzima pērn rudens pusē, kad žurnāls saņēma individuālu Pasaules dabas fonda (PDF) ielūgumu doties uz Papes dabas parku, lai, tā teikt, aci pret aci iepazītos ar turienes jaunumiem. Šo ielūgumu mīļuprāt pieņēmām – gan tādēļ, ka uzskatām – Papes pusē allaž ir ko redzēt, gan arī tādēļ, ka sirdij glaimoja līdz ar ielūgumu publiskotais vērtējums – MMD saņem personisku aicinājumu tādēļ, ka tiek uzskatīts par tādu preses izdevumu, kura vārdam ir cienījams svars uzreiz divās aprindās – gan mednieku, gan dabas ļaužu vidū.

Patīkami, protams. Un interesanti. It īpaši, ja ņem vērā, ka MMD savulaik – pirms gadiem desmit – visai nikni bija iesaistījies dabas parka "Pape" dabas aizsardzības plāna apspriešanā, raidot ne tos glaimojošākos vārdus šā plāna radītāju virzienā. Un laikam jau patiesībā jau tieši to tālo brīdi, nevis neseno rudeni, klājas uzskatīt par šā raksta pirmsākumu...

Raksts pieejams ŠEIT.

Pieraksties jaunumiem