Redaktora sleja – oktobris, 2013

 Ierocis MMD lasītājam – IR!

TAS BRĪDIS pienāca 23. septembrī pulksten 13.

Šai brīdī bija skaidrs, ka jaunu vēstuļu ar konkursa anketām, kas būtu izsūtītas, vēlākais, 15. septembrī, redakcijas pastkastē vairs nebūs. Šai brīdī konkursa sarakstam bija pielikts "punkts un āmen", un bija arī skaidrs, ka uz Jozefa Lebrūna dāvanu – 7x64 karabīni – pretendē 635 mednieki – tik daudz bija pareizās atbildes iesūtījušo konkursa dalībnieku.

Protams, prieks, ka MMD tiek lasīts tik uzmanīgi. Prieks, ka pareizi atbildējušo abonentu tik daudz. Bet ko nu? Kā noteikt konkursa uzvarētāju? Kā noskaidrot to vīru, pie kura tuvākajā laikā dosies Jozefs, lai noņemtu pēdējos mērus plintes pabeigšanai?

Domājām, domājām un izdomājām...

Vispirms uzaicinājām uz redakciju pāris cienījamus un neatkarīgus (protams, tādus, kas paši konkursā nepiedalās) "cilvēkus no malas", lūdzot viņiem palīdzēt uzvarētāja noteikšanā. Tā risināsies šādi: "to vienīgo skaitli" meklēsim pa daļām, atsevišķi atrodot: simta, desmita un viena ciparu. Turklāt jebkurš no šiem skaitļiem par "īsto un vienīgo" varēs kļūt tikai tikai tad, kad to būs "atraduši" divi no trim iesaistītajiem.

Sarežģīti? Nesaprotami?

Tādēļ skaidrībai – "tiešraide no notikuma vietas".

# Plkst. 13. 00. Dalībnieki ieradušies. Uz galda malas stāv 10 absolūti vienādas gludstobru patrončaulītes. Tājās ievietojam lapiņas ar numuriem no 0 līdz 9. No MMD puses "tā īstā un vienīgā meklēšanā" piedalīsies Anita Upīte (AU), viņam palīdzēs firmas "DDupleks" dibinātājs Aivars Dundurs (AD) un LMS valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis (JB). Protokolēs vienmēr rūpīgais MMD izpilddirektors Kaspars Renga, procesu fotogrāfijās dokumentēs Andris Eglītis.

# Plkst. 13.04. Pirmo meklēsim simta skaitli. Tā kā pareizi uz visiem trim konkursa jautājumiem atbildējuši 635 mednieki, lielajā stikla kausā liekam čaulītes ar cipariem no 0 līdz 6. Pirmais "vilciens": AU – 5. Čaulīte tiek iemesta atpakaļ traukā, seko sajaukšana, pie darba stājas AD – 0. Tālāk atkal "iemešana", atkal sajaukšana un JB – 6.  Tā kā neviens skaitlis nav atkārtojies, viss turpinās: AU – 1, AD – 4, JB – 3. Tā kā neviens skaitlis joprojām nav trāpījies divreiz, sākam trešo apli. AU– 6. IR!!! Sešinieks – otrā reize! Tātad skaidrs, ka pie ieroča tiks kāds, kurš pareizi atbildējušo sarakstā figurē "zem numura" no 600 līdz 635.

# Plkst. 13.08. Meklējam desmitnieku. Šoreiz traukā birst 10 čaulītes ar cipariem no 0 līdz 9. AU – 3, AD – 2, JB – 1. Vēlreiz. AU – 1... Ahā! Vieninieks redzams otrreiz, tātad skaidrs ka atlikuši 10 pretendenti – tie, kas pareizi atbildējušo sarakstā meklējami starp 610. un 619. kārtas skaitli.

# Plkst 13.10. Atlasītas 10 anketas, aploksnes izliktas uz galda. 10 finālisti ir: Igors Puškins, Egons Kļaviņš, Edgars Jakobovičs, Aigars Čirka, Gvido Brūvers, Raimonds Trūps, Aldis Kapenieks, Valdis Lazukins, Ainars Ozols un Mārtiņš Ignatjevs.

# Plkst. 13.14. Meklējam vieninieku. Vienīgo. AU – 2, AD – 2!!! Divnieks – divreiz! Un tātad skaidrs, ka: "KONKURSA UZVARĒTĀJS IRRR!... 612. – Edgars Jakobovičs!!!

# Plkst 13.18. Šo rindu autors "uzgriež" anketā norādīto tālruņa numuru. Klausulē atskan tradicionālais: "Pīī... Pīi..," un jau pēc mirkļa esam "uz vienas sakaru līnijas":

– Labdien! Vai Edgars?

– Jā (piesardzīgi)...

– Vai Edgars Jakobovičs?

– Viņš pats (tikpat piesardzīgi)...

– Jūs traucē MMD, medībžurnāls.

– Jā (ieinteresēti)?

– Ir noticis tā, ka pirms mirkļa noteicām konkursa uzvarētāju...

– Jā (vēl ieinteresētāk)?...

– Un notika tā, ka jūs... Jūs esat Jozefa Lebrūna dāvātā ieroča laimīgais ieguvējs!

– Ej nu nost (kāss un pēc tam nedaudz nervozi smiekli tālruņa klausulē)! Johaidī, es i' mēms!

Varētu protams, še atstāstīt visu tālāko telefona sarunu ar Edgaru, taču diez vai tad šis stāsts ierūmētos "Redaktora slejai" atvēlētajā laukumā. Tādēļ aprobežošos ar īsu rezumē.

Edgars Jakobovičs, protams, ir MMD abonents. Protams, viņš ir arī mednieks. Dzīvo Pierīgā – Jaunmārupē, medījas Mores pusē. No saviem 38 mūža gadiem mednieku saimē pavadījis tikai divus, patlaban medī tikai ar bisi, un ir skaidrs – Jozefa ierocis būs Edgara pirmais vītņstobrs! Interesanti, ka viņš, gluži kā zinādams, jau nokārtojis arī šīs ieroča klases iegūšanai vajadzīgo eksāmenu – tātad papildu problēmu nebūs. Kad jautāju, vai, kā un kad Edgars būs brīvs un sastopams nākamnedēļ, kad ar mērķi "noņemt plintes īpašnieka mērus" Rīgā ieradīsies Jozefs Lebrūns, un vai MMD drīkstēs šo procesu sabildēt, klausulē atskan:

– Manis pēc kaut vai filmējiet! Un būšu mājās jebkurā laikā! Gala beigās – priekš tāda gadījuma, ja vajadzēs, arī atvaļinājumu paņemšu!

Sarunājam sazvanīties. Uz atvadām Edgars vēl apsola "stipri priecāties", un arī MMD redakcijā, ticiet man, šai mirklī valda svētku sajūta. Kā nu nevaldīs – jebkura lasītāja prieks ir arī mūsu prieks! Tā strādājam, tā dzīvojam. Jums, mednieki Latvijā!

Didzis Pakalns

P.S. Sekojiet tālākajiem notikumiem MMD lappusēs! Papildu informācija, tai skaitā fotoreportāža par konkursa uzvarētāja noteikšanu – mūsu mājaslapā www.zurnals-mmd.lv!

Pieraksties jaunumiem