Redaktora sleja – maijs / jūnijs, 2019

 Divdesmit pirmā. Un pirmā

MMD un LMS kausu izcīņa – 1. jūnijā Ādažos!

Sveiks medniek! Pirmkārt, esam gandarīti, ka atkal – pēc gadu ilgas pauzes – varam nākt klajā ar aicinājumu piedalīties plašākajās tautas sacensībās medniekiem Latvijā. Otrkārt, tas – par pauzi – tiešām ir īpaši uzsverams, jo "Kausu" tradīcija mūsu medniecības apritē pēc gadu ilgā pārtraukuma atgriežas mainītā formā un, kas zina, arī saturā. Tādēļ – par visu pēc kārtas, gana sīki un smalki...

Vispirms – nedaudz vēstures... Pauze, šķiet, bija nepieciešama. Ļoti nepieciešama. Laikam jau divdesmit gadi un tikpat daudz maču reižu ir vairāk nekā pietiekams daudzums, lai vienā jaukā brīdī gan mēs, "Kausu" rīkotāji, gan droši vien arī jūs, "Kausu" dalībnieki, attaptos prātojam, ka iestājusies zināma rutīna. Kam bez īpašas piedomāšanas trafareti sekojot, katri nākamie "tādi paši" mači katrā nākamajā gadā visai neizbēgami kļūst aizvien pierastāki un līdz ar to mazliet neintersantāki – gan jums, gan arī mums.

Par to, ka tikko teiktais ir skarba, bet itin balta patiesība, liecina "Kausu" dalībnieku skaita acīmredzamais kritums pēdējo gadu laikā – no 294 pieaugušajiem dalībniekiem un 32 junioriem 2011. gadā (kopā 326) līdz vairs tikai 221 un 40 jeb 261 dalībniekam divdesmitajos mačos 2017. gadā.

Tādēļ pērn, agrā pavasarī sadūrušies ar grūtībām sarīkot mačus atkal Sērenē, izlēmām neskriet ar pieri sienā. Izlēmām piestāt. Un visai drīz tikām pie tā, ko jau reģojām sagaidīt: a) pie gūzmas neizprotošu: "Kāpēc? Ak, tā? Nu, labi, labi...", b) pie visai daudziem kategoriskiem: "Man vajag! Es gribu!.."  un c) pat pie dažiem visai indīgiem: "Jūs – [tādi un šitādi]!..."  Fons, jāteic, ne pārāk cerīgs.

Un tad, pēkšņi – viens vienīgs, bet daudzbalsīgs:"Mums, medniekiem, vajag! Varbūt mēģināsim turpināt kopā?!"

Tas izskanēja pagājušā gada Latvijas Mednieku savienības (LMS) biedru sapulces laikā. Un mazpamazām pārauga darīšanā. Izšķirošu grūdienu tai deva visai daudzu mednieku nezkādēļ īgni kritizētais pērn noslēgtais LMS sadarbības līgums ar Aizsardzības ministriju, kas ļāva domāt par maču atgriešanos "Kausu" dzimšanas vietā – Nacionālo bruņoto spēku šautuvē Ādažu pievārtē. Sekoja ministra (tobrīd vēl Raimonds Bergmanis – paldies!) akcepts, un "Kausi" tika iekļauti oficiālajā šautuves sacensību plānā.

Tas notika pagājušā gada vēlā rudenī, un kopš tā laika MMD kopā ar LMS, piedaloties arī Zvārdes šautuves ļaudīm un vēl vairākiem atbalstītājiem, ir pacietīgi, soli pa solim tuvojušies šim brīdim, kad "Mači 2019" tiek pieteikti plašai publikai. Tiek pieteikti divējādi – gan kā divdesmit pirmie, gan arī kā pirmie. Jo tradīcijas atgriešanās "dzimtenē" nāk kopā ar jaunu nosaukumu – "MMD un LMS Kausi" – un arī ar nedaudz pamainītu saturu, kas kļūst it labi redzams, ja iepazīstamies ar sacensību nolikumu.

"MMD un LMS Kausu 2019" NOLIKUMS jau kopš maija pirmajām dienām pieejams:

♦ gan šeit – MMD mājaslapā,

♦ gan LMS mājaslapā lms.org.lv, gan arī vietnē sasa.lv.

♦ Turpat atrodama arī saite uz PIETEIKUMA VEIDLAPU, kuras aizpildīšana ir pirmais un daudzējādā ziņā arī izšķirošais (un arī finansiālā ziņā izdevīgākais!) solis, lai Tu, medniek, kļūtu par pilntiesīgu "Kausu 2019" dalībnieku.

♦ Ar šāgada maču Lielo Balvu – "Purnavu muižas" dāvāto "Mauser M18" karabīni – aicinu iepazīties šā MMD numura 87. lappusē.

♦ Savukārt par gaidāmo maču jaunumiem, kā arī par ierasto un niansēm, kas šajā dienā sagaida "Kausu" dalībniekus, lasi šīs slejas turpinājumā MMD 92. lappusē.

Bet vispār – tiekamies 1. jūnijā NBS šaušanas sporta kompleksā Ādažu pievārtē!

Didzis Pakalns

Pieraksties jaunumiem