Redaktora sleja – novembris / decembris, 2018

 Sirds, prāts un atmiņas

Šis ir pirmais gadījums MMD vēsturē, kad uz žurnāla pirmā vāka nokļuvis tieši tas pats "varonis", kas tur reiz jau paviesojies.

Tas bija 1996. gada oktobrī. MMD tolaik vēl "čurāja biksēs" – žurnāls bija nepilnus trīs gadus jauns. Un, jā – šis ir tas pats briedis, kas toreiz.

Atļaušos izsludināt konkursu lasītājiem. Tas nebūs daudz-tūkstoš-eirīšu vērtē, toties, manuprāt, interesants un, galvenais, "sirdij, prātam un atmiņām". Proti, izlasot šo žurnāla numuru no pirmās līdz pēdējai lappusei, var uziet iemeslu, kādēļ tieši šo seno fotogrāfiju šoreiz izvēlējāmies par vāka bildi.

Lai piedalītos konkursā, jums šo iemeslu jāatrod. Kad tas izdarīts, atliek tikai:

♦ uzrakstīt, kāds ir šis iemesls;

♦ pašam (vai kopā ar ģimeni, draugiem, kolēģiem) nobildēties kopā ar šā žurnāla numura vāku;

♦ abonēt MMD nākamajam gadam vai pusgadam

♦ un nosūtīt mums – pa e–pastu vai "parasto pastu" – šādu komplektu:

            – atbilde (iemesls; derēs jebkāds teksts);

            – bildi (derēs jebkāds formāts un kvalitāte).

Abonēšanas faktu pārbaudīsim paši.

Galvenā balva – šā vāka "varoņa" fotoattēla oriģināls. Prāvs oriģināls, pie sienas karama "glezna" – 40x50 cm. Eleganti ierāmēta un noformēta, ar autora parakstu. Vērtība!

30 veicināšanas balvas – grāmatas "Mirkļi Latvijas dabā" (V. Vītola) un "Kā dadzis meža kažokā" (Z. Piļķis), kā arī mūsu skaistais un praktiskais darinājums – "MMD Makšķernieku kalendārs 2019". Vērtības!

Rēķinieties, ka atsūtītā bilde un, iespējams, arī atbilde var tikt publicēta. Ja pareizo atbilžu ("komplektu") būs vairāk nekā balvu, uzvarētājus izlozēsim.

* * *

Laikam jau būsit nopratuši – šādi mazpamazām sākam atzīmēt žurnāla pastāvēšanas 25 gadu jubileju (MMD pirmais "signālnumurs" iznāca 1993. gada rudenī). Sākuši tagad, turpināsim nākamā gada garumā, 12 jubilejas mēnešu laikā cenšoties piedāvāt arī vairākus citus patīkamus un vērtīgus pārsteigumus lasītājiem. Tiem, kas bijuši un ir kopā ar MMD.

Abonentiem.

Pēdējo vārdu uzsveru tādēļ, ka netaisos melot, ka šīm balvām, šim konkursam un gaidāmajiem pārsteigumiem ir tikai svinēšanas mērķis. Nekā nebij', ir arī cits. Ļoti praktisks. Tas pats vecais, jau labi zināmais – veicināt žurnāla abonēšanu. Nav jēgas slēpt – katrs viens abonēts (jā, tieši un tikai tā – abonēts!) žurnāla eksemplārs ir viens "garantijas pludiņš", kas ļoti nepieciešams, lai šis "papīra kuģis" ar uzrakstu MMD uz priekšvadņa turpinātu veiksmīgi peldēt.

Tādēļ vēlreiz – abonē!

No savas puses solām:

– gan Mednieku kalendāru janvārī (atļaušos teikt – iespējams, pilnīgākais šāda veida izdevums medniekiem Latvijā);

– gan MMD tradicionālās vērtības – saturu, kas cenšas veicināt izziņu un iedziļināšanos;

–  gan pārmaiņas (patlaban sākas pārrunas ar Latvijas mednieku savienību par ciešāku sadarbību – mednieku labākas un pilnīgākas informēšanas par medniecības aktualitātēm Latvijā vārdā);

– sadarbība ar LMS ļauj domāt arī par ikgadējo "mednieku darba svētku" – "MMD Kausu" –atkalatgriešanu apritē.

Un tā tālāk. Kā jau MMD. Jubilejas sakarā uzmanīgāk papētījis žurnāla numuru arhīvu, ne bez zināma pārsteiguma un vienlaikus gandarīts secināju, ka esam bijuši diezgan netrafareti – MMD saturs dažādos laikposmos tā diezgan plūdeni mainījies. Neesam turējušies pie stingrām šnitēm. Laikam jau tādēļ, ka "rāmis" (kāda mārketinga guru izdomāta stratēģija – gadu gadiem katrā žurnālā tas, tas un tas, un tieši šitādā veidā un krāsās – lai tautu uz pirkšanu iekārdinātu) mums pašiem garlaicīgs. Tādēļ, palūk: kādā garākā posmā žurnāla uzmanības centrā likumi un politika, kādā – ieroču lietas, vēl kādā vairāk ceļojumu, dabas zinšu...

Tā arī, cerams, turpināsim. Turoties pie vērtībām, bet vienlaikus meklējot jauno. Interesanto. Gudro.

Tādēļ...

♦ Abonēt MMD var tikai Latvijas pastā – gan elektroniski (www.pasts.lv, sadaļa "Abonēšana"), gan pasta nodaļās. ŠEIT!!!

♦ Konkursa komplektu (atbilde+bilde) sūti uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai pa pastu: MMD, Hospitāļu iela 36a–28, Rīga, LV–1013.

Didzis Pakalns

Pieraksties jaunumiem