Redaktora sleja – septembris / oktobris, 2017

 Atskaite par kavējumu

Nedaudz par pagājušo. Un vienlaikus – par aktuālo.

Šai MMD numurā – šeit, Redaktora slejā un žurnāla pašās beigās – uz 3. vāka – beidzot finišē 20. "MMD Kausi". Lai gan kopš mačiem aizritējuši jau trīs mēneši, tikai tagad, ar šīm divām publikācijām, ieliekam pēdējo punktu nosacītajā sacensību protokolā un atrisinām divas intrigas, kas šo mēnešu laikā brīdi pa brīdim uzvirmojušas lasītāju jautājumos redakcijai.

"Klau, varbūt tomēr vēl pirms septembra numura iznākšanas "pa draugam" tomēr pateiksit, kurš klubs uzvarējis "Kausos" komandu konkurencē?" – apmēram tāds bija vienas jautājumu saturs.

"Klau, bet kā tad tur bija ar solījumu sumināt tos "Kausu" dalībniekus, kas jūsu mačos piedalījušies visas 20 reizes. Vai pateiksit, cik tādu ir un kuri tie ir?..."

"Neteiksim gan, gaidiet publikāciju..." bija mūsu standarta atbilde ziņkārīgajiem.

Nu šis brīdis pienācis. Un laikam jau tieši tagad un tūlīt der atklāt iemeslu, kādēļ gan "Kausu" ilglaicīgāko dalībnieku sarakstu, gan neoficiālā klubu komandu cīkstiņa rezultātus nepublicējām jūlija numurā, kopā ar pārējiem "Kausu '17" rezultātiem. Jāteic godīgi: vienkārši redzējām, ka nespēsim visas mūsu rīcībā esošos skaitļus un citus datus godprātīgi – vēlreiz un vēlreiz pārbaudot – apkopot. Un tādēļ nolēmām: sak' prātīgāk pārcelt šo darbu uz brīdi, kad jūlija numurs jau pabeigts, kad "vārdu un ciparu lietas" var vētīt nesteidzoties.

Tā arī darījām.

Tagad beidzot – viss skaidrs, viss pa plauktiņiek salikts. Atliek tikai atskaitīties.

Vispirms, protams, – par "Kausiem" 20 gadu garumā.

Skaidrs, ka, lai atsijātu tos medniekus, kuri nav izlaiduši nevienus MMD mačus, jāapkopo visu "Kausu" visas rezultātu tabulas. Viegli pateikt – jāapkopo... Divdesmit gadu laikā mainījies daudz kas: ij paši "Kausi", ij maču protokolu formāts un pat izmantoto datoru operētājsistēmas. To visu tagad "zem viena jumta" pabāzt – elles darbs, pirksti līki, prāts pārkarsis, par acīm nemaz nerunājot. Spriediet paši – pirmajā šā darba rezukltātā izveidotajā apvienotajā maču "1998–2017"ekseļtabulā saskaitāmas 9033 rindas un 42 slejas, tātad 379 386 "lodziņi", no kuriem "jāizskalo zelts" – tie, mednieki, kuri pilnīgi noteikti šāvuši visos 20 mačos. Un patiesībā jau ne tikai "zelts". Ja šāds darbs reiz sākts, ir vērts tiekties pēc "pilnas bildes" – ņemt un saskaitīt visus dalībniekus, kas mačos piedalījušies, sasummēt katra gūtos punktus un palūkot arī, vai MMD maču vēsture ļauj runāt par kādām likumsakarībām un secinājumiem.

Tas viss tagad paveikts un gaida publikāciju kādā no turpmākajiem žurnāla numuriem. Bet šoreiz un šeit – "tīrais zelts", "Kausu" Goda dalībnieku saraksts alfabētiskā kārtībā:

Dzintars Akmentiņš – punktu summa 20 "Kausu" gados – 1291;

♦ Māris Bondars – 2158 p.;

♦ Māris Caunītis – 2688 p.;

♦ Kārlis Iesalnieks – 2063 p.;

♦ Ojārs Iraids –1257 p.;

♦ Igors Puškins – 1878 p.;

♦ Guntis Zembergs – 1797 p..

Paldies Jums, vīri, par būšanu kopā ar MMD 20 gadu garumā! Paldies!

Vēl jāpiebilst, ka šo publisko suminājumu papildinās arī neliela personiska piemiņas velte katram Goda dalībniekam, ko nākamā mēneša laikā nosūtīsim uz pieteikumā "Kausiem" norādīto pasta adresi.

* * *

Tagad beidzot laiks pievērsties arī otrajai intrigai – neoficiālajam medību klubu komandu cīkstiņam "Kausos 2017".

Var jautāt – kādēļ arī šo ziņu MMD izlēma publicēt tik vēlu? Sak, kas tur – samest kaudzītēs attiecīgo mednieku kolektīvu rezultātus, saskaitīt, un lieta darīta!

Nekā nebij! Tik fiksi nemaz nesanāk, ja gribas visu paveikt godprātīgi. Jāatzīst, ka "ātrumu" un mūsu vēlēšanos ķerties pie lietas "tagad un tūlīt" stipri sabremzēja apstāklis, ka šai gadā, salīdzinot ar iepriekšējiem diviem, "Kausos" bija visai daudz gadījumu, kad nācās papildus pētīt, kuru komandu attiecīgais dalībnieks pārstāv. Iemesli lielākoties divi:

♦ 1) pavirši aizpildīta iepriekšpieteikšanās anketa. Nu, piemēram, īstais kluba nosaukums ir "Čukstiņu Paipala", bet pieteikumā ierakstīts tikai "Paipala" vai "Čukstiņi" (še un turpmāk piemēros, kādu personiski aizvainot nevēloties, izmantoti izdomāti klubu "vārdi");

♦ 2) visai daudzi sacensību rītā uz vietas aizpildītie pieteikumi izskatījās kā ar vistas kāju rakstīti, un tad ej nu atšifrē, vai attiecīgais šāvējs pārstāv klubu "Venti" vai "Menti" (aizvien jābrīnās, cik viegli gar ausīm tiek laists mūsu uzstājīgais lūgums maču dienā pieteikumu aizpildīt rūpīgi, izmantojot "drukātos" burtus...).

Tādēļ arī šis darbiņš ieilga, precīzāk – redzot paveicamā apjomu, arī komandu rezultātu apkopošana tika prātīgi atlikta uz vēlāku laiku. Par to, kāds ir galarezultāts, lasiet šai MMD numurā - uz 3. vāka.

Didzis Pakalns

Pieraksties jaunumiem