Redaktora sleja – jūlijs / augusts, 2015

 Kausi 2015: divas intrigas

Tā tas bijis kopš laika gala – "MMD Kausu" lielākā intriga (protams, tūdaļ pēc pašu kausu ieguvēju noskaidrošanas) ir Lielo Balvu izcīņa "Kausu" noslēguma ceremonijā. Šogad tai pievienojās vēl viena, jo, ne pārāk skaļi to reklamējot, izšķīrāmies par eksperimentu – izmēģināt neoficiālo medību klubu komandu vērtējumu "Kausu" ietvaros.

 Lielo Balvu izcīņa 2015

Lai gan MMD ļaužu smadzeņu pelēkās šūniņas nupat jau sāk protestēt, kad pirms mačiem atkal jāizdomā, kādos īpašos "sporta veidos" šogad notiks cīkstiņš par Lielajām Balvām, pagaidām tas mums vēl izdodas. Gaisotne rodas. Tā, šķiet, notika arī šoreiz, kad 6. jūnija pievakarē šautuvē "Daugava" Sērenes pievārtē pēc krietna naujuma mazāku balvu izcīņas gāja vaļā četras galvenās "olimpiskās disciplīnas"...

• Par kaimiņu igauņu radīto"HUNTLOC" medību suņu "vadības sistēmu" sacenšas, protams, medību suņu īpašnieki. Uzdevums finālistiem – apvienojot zināšanas ar prāta žiglumu un roku veiklību, sacensties suņu šķirņu nosaukumu atpazīšanā un "uzrakstīšanā" ar burtu kartiņu palīdzību. Uzvar ātrākais – Valdis Mežajevs no m/k "Valdgale".

• Finālcīkstiņam par uzņēmuma "ABAS" dāvāto kūpinātavu arī kvalificējas trīs vīri. Sacensības – gumijas vistu lidināšana, mērķis centrs – kūpinātavas plaukti. Veči tēmē, vistas lido, tak mērķī – neparko! Mainām distanci. Beidzot... jā, ir! Triumfa mirkli piedzīvo m/k "Zante" pārstāvis Kristaps Eversons un, tā kā "Zante" ir viens no viskuplāk "Kausos" pārstāvētajiem klubiem, balvas "masveida iegūšana" iet vaļā tūdaļ un pilnā sparā, precīzākās rokas īpašnieku gan kolektīvi urrājot, gan uz kūpinātavas kā uz troņa sēdinot un apkārt prieka danci griežot (attēlā).

• Vēl viens tronis. Pavisam īsts un absolūti ekskluzīvs. Par medniecības daiļamata meistara Algerda PECULEVIČA darināto un dāvāto mednieku superkrēslu jāsacenšas mini-groz-bumbas mačos. Esam iepriekš izmēģinājuši – tas nav viegls uzdevums. To apliecina arī fināls, par kura uzvarētāju kļūst vienīgā groza guvējs – Raimonds Veidemanis no m/k "Klīves mednieks". Viņa uzvara apliecina divas "Kausu" patiesības. Pirmā – Diāna veiksmi dāvā arī tiem, kam šaušanā ne pārāk veicas; otrā – jo vairāk kāda kluba pārstāvju mačos piedalās, jo lielāka iespēja, ka šā kolektīva pārstāvji vedīs mājās kādu no finālcīņas balvām. "Kausos 2015" piedalās 11 "Klīves mednieki" (attēlā), un šādam draudzīgam pulkam ir gana spara, lai savu šīsdienas karali ar visu troni mestu pret debesīm.

• Un, visbeidzot, Dižākā no Lielajām Balvām – izcilā mednieku lietas atbalstītāja mednieku centra "PURNAVU MUIŽA" uzsauktais "Mauser M12" vītņstobrs. Mačošanās par to īstā Robina Huda garā – ar loku un bultām, ko šodienas "Kausos" demonstrējis pats to izgatavotājs meistars Andis Apsītis. Spriedze pieaug. Finālistu – apaļš piecinieks, no kura nervu un precizitātes cīņā stabilākais izrādās Valdis Broks no Valkas novada Vijciema pagasta. Vērojot balvas pasniegšanas brīdi, kura laikā "Purnavu muižas" pārstāvis Arnis Bērziņš mauzeri simboliski nodod jaunajam īpašniekam, tā vien šķiet, ka Valdis joprojām atrodas tikko piedzīvotā cīkstiņa varā; katrā ziņā viņa īpašās līdzjutējas (un arī "Kausu" dalībnieces) Aijas Siņicinas emociju gamma ir daudz plašāka.

 Komandu sacensības 2015

6. jūnija vakars. "Kausi" izskan, mednieki un rīkotāji dodas mājup, bet otrās intrigas – neoficiālā medību klubu komandu vērtējuma galvenā balva, firmas "Super Bebris" dāvātais medību tornis, paliek šautuvē. Tāda nu ir šā vēl eksperimenta stadijā esošā jaunuma īpatnība –līdz viendienas "Kausu" vakaram "klubu rezultātus" gluži fiziski nespējam apkopot. Tas – mājasdarbs, kura laikā...

• 1) Jāpapildina iepriekš pieteikšos mednieku un medību klubu saraksts ar tiem vārdiem, uzvārdiem un klubu nosaukumiem, kas atrodami iepriekš nepieteikušos dalībnieku reģistrācijas dokumentos. Reģistrējam to kluba nosaukumu, kas ierakstīts MMD pirms mačiem nosūtītajā pieteikumā vai, ja dalībnieks nav iepriekš pieteicies, maču dienā pieteikuma anketā minēto. Pēc dalībnieka numura saņemšanas labojumus nepieņemam. Zināšanai: "Kausos 2015" kopumā sava m/k nosaukumu pieteikumā nebija ierakstījuši 27 mednieki.

• 2) No šā vienotā saraksta atlasām tos mednieku klubus, kas "Kausos" pārstāvēti tik kuplā skaitā, lai atbilstu komandas vērtējuma pamatnosacījumam – vismaz 5 mednieki no viena kluba. Tādu klubu "Kausos 2015" bija 14. Te, atceroties nedaudz iepriekš rakstīto, jāpiebilst – ir arī iespējams, ka dažs labs klubs komandu vērtējumam nav kvalificējies tikai un vienīgi paviršas pieteikumu aizpildīšanas dēļ. Žēl.

• 3) Visbeidzot – atrodam katra katras komandas dalībnieka rezultātu gan GS, gan VS disciplīnā (Pamatlīgas pamatsacensībās vai Meistarlīgas sacensībās).

•  4) Viss tālākais jau ir matemātika: saskaitām katra katras komandas dalībnieka pamatsacensībās vai Meistarlīgā gūtos punktus, atlasām 5 labākos rezultātus un atkal saskaitām. Tas – mednieku kluba 5 labāko VS un GS rezultātu summa – arī ir komandas rezultāts "Kausos".

 

 Lūk, arī šā darba fināls –  rezultātu tabula...

Vieta

Medību klubs

Punkti (5 labāko rezultātu summa)

Kluba pārstāvju skaits "Kausos"

1

"Zemīte"

833

7

2

"Birzuļi"

680

9

3

"Vēverkalns"

679

6

4

"Bauris"

657

5

5

"Drusti"

628

5

6

"RTU"

588

8

7

"Tūjas"

566

7

8

"Tiņģere"

547

6

9

"Raņķi"

534

5

10

"Mežvilki"

468

5

11

"Blīdene"

443

5

12

"Klīves mednieks"

434

11

13

"Ataša"

415

5

14

"Zante"

363

8

Līdz ar to pēdējā "Kausu 2015" intriga ir atrisināta, un neoficiālās medību klubu komandu cīņas lielā balva – uzņēmuma "Super Bebris" lielais medību tornis  – var mērot ceļu uz Kandavas novadu, kur atrodas m/k "Zemīte" komandas izcilo šāvēju: Anda Apses, Aivara Apses, Jura Apses, Tāļa Bergmaņa, Maigoņa Gudovska, Kaspara Ofkanta un Uģa Freimaņa medību platības. Visi kopā šīs komandas vīri "Kausos" izcīnīja 1068 punktus, no kuriem ieskaitē, kā redzams, "aizgājuši" vien 833.

 Ierosmei

 Detalizēts visu 14 komandu vērtējuma atainojums pieejams ŠEIT.

Un, tā kā šis "pasākums" tika izziņots kā eksperimentāls, TURPAT arī atrodama un izpētāma arī cita – alternatīva vērtējuma tabula, kurā katras komandas punktu guvums aprēķināts, piecu labāko šāvēju rezultātu summu papildinot ar īpašiem punktiem par komandas kopējo lielumu. Droši to darām tādēļ, ka arī šī mūsu izdomātā alternatīvā metode:

a) neļauj šaubīties par uzvarētāju (arī tajā m/k "Zemīte" ir neapstrīdamā pirmajā vietā),

b) vienlaikus var kalpot kā pārdomu ierosinātājs. Kā ideju dzinulis, kas liek jums, "Kausu" dalībnieki, iesaistīties diskusijā par komandu vērtējuma (bez vārda "eksperiments") niansēm nākamajos "Kausos". Vai, jūsuprāt, laba ir "5 labāko sistēma"? Bet varbūt interesantāka būtu "5+ sistēma", kur lomu spēlētu visi kluba biedri, kas piedalās "Kausos". Un varbūt skaitlis "5" nav īstais? Un varbūt jums ir vēl citas idejas?...

Gaidām ieteikumus!

Didzis Pakalns

Pieraksties jaunumiem