Redaktora sleja – decembris, 2014

 Ej un izdari – abonē MMD!

Tas nu reiz atkal klāt. Brīdis, kad, pabeidzot iepriekšējo, laiks iepazīstināt ar nākamo.

Kāds būsi, MMD? Kā turpināsies?

Mēs, redakcijas ļaudis, šos jautājumus uzdodam arī paši sev. Jo, kā jau Tu, lasītāj, varbūt esi ievērojis, šis tas mainās arī mūsu dzīvē un darbā. Proti, nākamgad Tavs iemīļotais un tavai idejai uzticīgais žurnāls maina gan formātu (kļūstot divreiz biezāks – ik reizi veselas 100 lappuses!), gan iznākšanas regularitāti (reizi divos mēnešos).

Tādēļ jautājumi par nākamā gada MMD seju un raksturu ir aktuāli visiem – gan mums, gan Tev.

► Pirmais un galvenais, ko solām, – saglabāsim MMD ieinteresēto un rūpīgo attieksmi pret ikvienu mednieku, pret ikvienu norisi vai problēmu mūsu medību saimniecībā un dabas lietās.

► Noteikti saglabāsim arī MMD tradīciju iedziļināties mūsuprāt un Tavuprāt svarīgos jautājumos. Jaunais formāts to ļaus izdarīt pamatīgāk, labāk. Paši spriežam, ka tas varbūt ir vilinoši, taču neinteresanti un arī bezatbildīgi – "maukt pa virsu", "peldēt pa seklo", allaž priecājoties, cik skaisti un jauki viss ar tām medībām notiek, cik jauki un ērti mēs tajās esam un jūtamies un ka būtībā vienīgais, kas mūs interesē, ir piedzīvojumi, "būšana dabā" un dažādu verķu apraksti. Jā, arī tas. Bet ne tikai.

Tādēļ nākamā gada MMD modelī noteikti būs vairāk vietas izzināšanu veicinošām vai urdīgām "apaļā galda" diskusijām, mēģinājumiem uzdot neērtus jautājumus, skaidrot likumu nianses u.tml. Lai arī pēdējā laikā preses pārstāvjus kāda sabiedrības daļa pasākusi sunīt par "žurnaļugām" un arī dažs labs pie varas esošais mēdz prātot un apgalvot, ka kārtību valstī grauj tie, kas publiski ķidā nebūšanas, esam pārliecināti, ka arī medībām un dabai cauruncaur veltītā žurnālā šādai tematikai vieta jāatrod. Mūsu visu kopīgās svētnīcas – dabas un medību – drošības labā.

► Mēs esam pārliecināti, ka nevēlamies rakstīt tikai par medībām. Vēl vairāk – mūsu pārliecība ir, ka 21. gadsimtā medniekam, lai šis lieliskais vaļasprieks, šis unikālais dzīvesveids varētu būt drošs par turpināšanos, ir jābūt gudram – gudrākam par vidusmēra "zaļi tonēto" pilsētnieku! – visās ar dabu saistītās jomās. Viņam, šim medniekam, der zināt gan to, kādi tārpi un kādā veidā stirnas ķermenī piemājo, gan to, ka zeltainais šakālis nav ar blīkšķi iemetams "slikto ienācēju" kastā, gan šo to par sēnēm, augiem, kukaiņiem un putniem, gan pat to, ar kādu kurināmo vislabāk (dabai nekaitīgāk!) medniekmāju apsildīt, ar kādu "ķīmiju" dīrūzi mazgāt utt. Tas viss MMD ir bijis un būs. Nākamgad, cerams, papildinoties arī ar sadaļu jaunajai paaudzei vai topošajiem medniekiem.

► Vēl kāds uzsvars. Atkal – medības nav tikai medības. Tā domāt un to propagandēt, manuprāt, ir šauri un sekli. Medības ir māksla, tādēļ tās atstājušas pēdas mākslās. Medīts tiek kopš neatminamiem laikiem, tādēļ medības atstājušas pēdas vēsturē. Medības ir kaislība, tādēļ notikumi medībās rosinājuši kaislību pilnus notikumus politikā, cilvēku un pat valstu savstarpējās attiecībās. Visām šīm iezīmēm, mūsuprāt, ir vieta žurnāla nākamā gada modelī. Tāpat kā zināmai izklaides, humora (beidzot!) un prāta asināšanas rīku devai.

► Un, protams, protams, – MMD joprojām leposies arī ar visu to, kas līdz šim ir bijis "mūsu stiprā pils": ar kompetentām "recenzijām" par likumiem, noteikumiem, plintēm, munīciju, trofeju izstādēm utt. u.t.jpr. Un, protams, stāstīsim par cilvēkiem medībās – tātad par Tevi, medniek, kas, esam pārliecināti, ir šīs nodarbes lielākā un lolojamākā bagātība. Protams, būs arī konkursi ar solīdu ikmēneša nevis akcijveida balvu klāstu, būs arī "MMD Kausi" un viss pārējais, par ko Tu savu žurnālu līdz šim esi slavējis un, kā reizēm dzirdēts, arī cienījis.

► Un, jā, janvāra numurs, kā parasti, tiek papildināts ar MMD īpašo kalendāru medniekiem un arī MMD atlaižu karti "Ķēķa masts", kas pienākas mūsu uzticamākajiem draugiem – žurnāla abonentiem!

 

Tādēļ, ja man ar šīm rindām nav izdevies Tevi nokaitināt....

Vai, vēl labāk – ja man izdevies Tevi par par kaut ko ieinteresēt...

Tad nu, lūdzu, saņemies un izdari kaut ko lietas labā!

► Vai nu dodies uz pasta nodaļu un abonē MMD.

► Vai nu notver pastnieku un abonē MMD ar viņa palīdzību.

► Vai nu atver mājaslapu www.pasts.lv un abonē MMD "Latvijas Pasta" e-abonēšanas sistēmā.

► Vai nu atver mājaslapu www.zurnals-mmd.lv, atrodi tur laukumu ar lielu uzrakstu "Abonē MMD!" un ar tā palīdzību pa taisno nonāc vietnes vietā, kur "Latvijas Pasta" e-sistēmā iespējams pasūtināt MMD.

MMD abonements gadam – 25,80 eiro... TIKAI...

Didzis Pakalns

 

Pieraksties jaunumiem