Redaktora sleja – maijs, 2014

 

"Kausi 2014" – 7. jūnijā Sērenē

Beidzot – atkal klāt ikgadējais MMD un žurnāla līdzjutēju “baura” brīdis – “Kausu”  diena. Viss notiks kā parasti: atkal jūnija pirmajā sestdienā un atkal – viesmīlīgajā šautuvē “Daugava” Sērenes pievārtē Jaunjelgavas novadā.

Un līdz ar to klāt arī aicinājums Tev,  medniek – izbrīvē laiku, atrodi iespējas un dodies uz Sēreni 7. jūnijā! Brauc turp, lai piedalītos Latvijā joprojām lielākajā profesionālajā mednieku burziņā! Brauc viens, brauc pulkā, paķerot līdzi arī citus (vai pats piepulcējoties citiem) kluba vai kolektīva biedrus! Brauc kopā ar ģimeni, brauc kopā ar draugiem. Brauc, lai piedalītos! Brauc, lai vērotu! Brauc, lai mācītos! Zini – ikviens ir “Kausos” gaidīts!

Par “Kausu” atmosfēru un notikumu gaitu tajos, šķiet, nav jāstāsta (un jāaģitē) tiem,  kuri MMD mačos jau piedalījušies. Te vien jācer, ka noziedosit vienu savu sestdienu, lai MMD mačos piedalītos arī šogad. Tos, kuriem visu visvairāk tīk vērot neklātienē aģitēt laikam nav vērts. Gribēsit – atbrauksit, negribēsit – ne.

Toties tiem, kuri līdz šim nav braukuši uz mačiem, un tas noticis vai nu pārspīlētas kautrības (sak, ka tik mans vārds neparādās rezultātu tabulas apakšdaļā...), vai arī pieticīgā “ko nu es starp tiem sportistiem māžošos” dēļ... Jā, jums – kā tāds pozitīvs uzmundrinājums – gan var noderēt tālāk rakstītais.

Pats galvenais, kas raksturīgs MMD rīkotajiem mačiem, ir...

“Kausi” ir noderīgi ikvienam medniekam! Piedalīšanās “Kausos” noderēs tāpēc, lai medību sezonas ieskaņā pārbaudītu sevi un savus ieročus. Lai apliecinātu savas prasmes krietni kuplākā lokā, nekā daudzos citos mačos Latvijā. Lai izbaudītu sacenšanās garu ar citiem, un arī pašam ar sevi. Un vispār ikvienam medībvīram vai sievai līdz Sērenei ir vērts aizbraukt arī tādēļ, lai ieinteresēti paklaiņotu gar medīblietu tirgotāju un ražotāju stendiem, kuru “Kausos” jau tradicionāli ir vairāk nekā pavasara medībizstādē Rīgā. Tā tas būs arī šogad!

♦ “Kausi” ir piemēroti ikvienam! Piemēroti gan absolūtiem junioriem (no pirmā plintes noturēšanas vecuma līdz 18 gadiem) – ar bezmaksas piedalīšanos “gaiseņu mačos”. Un piemēroti visu vecumu senioriem: pērn “lielo sacensību” jaunākais dalībnieks bija 18 gadus vecs, bet vecākais – 85 gadus jauns!

♦ “Kausi” ir demokrātiski atvērti ikvienam šāvējam! Par “Kausu” dalībnieku jūs kļūstat tūdaļ pēc dalības maksas samaksāšanas un dalībnieka numura saņemšanas un tālāk varat izvēlēties jebkuru no iespējām: izšaut vienā vai abās pamatdisciplīnās un piedalīties arī papildu (sportinga) mačos vai izvēlēties jebkuru “samazinātu” variantu.

♦ “Kausi” ir absolūti demokrātiski arī tādēļ, ka ir atļauts startēt arī ar nolikuma rāmjos (ne mazāks par 6,5 mm) neietilpstoša kalibra vītņstobru, un vienīgie divi “mīnusi”, ko iegūstat šādā gadījumā, ir: 1) nepiedalīšanās superfinālā, ja nu gadījies “iešauties” pirmajā ducī; 2) atzīme par šaušanu ar mazkalibru rezultātu sarakstā.

♦ “Kausi” ir patīkami demokrātiski arī tādēļ, ka katrs dalībnieks, kurš saņēmis dalībnieka numuru, neatkarīgi no izcīnītās vietas un sašauto punktu skaita var tikt pie kādas balvas plašajā un aizraujošajā “Kausu” noslēguma ceremonijā.

♦ MMD mači ir patīkami pastāvīgi. Tie notiek jebkuros laika apstākļos! Tie notiek kopš 1998. gada. Un tātad – šie būs jau 17. “Kausi”!

♦ Un, protams, “Kausi” ir arī personiski un silti. Te ir iespēja klātienē neformālā gaisotnē satikties gan ar žurnāla veidotājiem, gan ar ražotājiem un tirgotājiem, gan arī ar mūsu mednieku organizāciju pārstāvjiem. Gan arī – kā notika pagājušajos mačos – varbūt satikt kādu gadus 30, 40 vai pat 50 neredzētu draugu.

Piedalies! Dodies uz Sēreni 7. jūnijā!

Didzis Pakalns

 

 

 

 

Pieraksties jaunumiem