MMD 2014. gada APRĪĻA numura (2014/04) saturs

Redaktora sleja: par jaunu "seriālu" MMD lappusēs

"IWA & OutdoorClassics 2014". Reportāža: Statistika, pirmie iespaidi un nākotnes plāni

♦ Pārdomas par kontrolšāvienu veikšanas pamatojumu

Raksta autors Anatolijs Zeiļuks: "Padomju laikos varas elite baidījās, ka sabiedrība tiek apbruņota ar vītņstobra šaujamieročiem. Pie tādiem medību ieročiem varēja piekļūt tikai drošībnieki, kā arī viņiem un Komunistiskajai partijai uzticami cilvēki, tātad – ļoti šaurs personu loks. Iekšlietu iestādēs tika kultivēta doma, ka jo mazāk ieroču būs pie iedzīvotājiem, jo labāk. Diemžēl tāds domāšanas veids vēl joprojām saglabājies daļā pašreizējās sabiedrības un arī iekšlietu iestādēs, it īpaši policijā. Piemēru tam netrūkst..."

♦ Semināri medību suņu īpašniekiem – piedalies!

Ar lamatām

♦ Mans laimīgais 7. februāris – MMD konkurss

 

Mednieks Guntis:

"Aiz priekiem ātri iepūšu stobrā, tā palaižot gaisā uzvaras saucienu. Viss noticis tik ātri, ka neesmu paspējis pat satraukties. Šis ir mana mūža trešais lūsis un – vissmukākais. Nomedīta apmēram pusotru gadu veca lūsenīte, ļoti glīti punktaina. Kad dzinēji iznāk no meža, viņi pastāsta, ka sākumā lūsene gājusi uz atpēdām, bet tad laikam noodusi medniekus un strauji mainījusi virzienu. Tas man nācis tikai par labu..."

 

♦ Stāsts par Ansi, alni, Robinu un ruksīti arī

Šis MMD lappusēs publicētais stāsts redakcijas rīcībā nonāca ar mednieka un žurnāla lasītāja Agra starpniecību. Viņš rakstīja: "Labdien, MMD! Lasu tavus komentārus par likumiem utt. un domāju, ka žurnāla lasītājus varētu interesēt arī šis tas par malmedībām. Es būtu ļoti pateicīgs, ja Tu piezvanītu manam labam draugam A., kurš ir izbijis mežsargs, absolūti "zaļš" un pozitīvs vecis. Viņš ir sašutis par bezjēdzīgām malmedībām viņa pusē, sašutis par likuma bezspēcību un neoficiālu gaļas realizāciju. Viņš ir nesapratnē par to visu – kā tā var notikt?! –  un tāpēc lūdz MMD palīdzību!"

Rezultāts redzams MMD aprīļa numura lappusēs. Un, lai arī detektīvstāsta galīgais atrisinājums – tiesu lietas – vēl tikai gaidāms, tajā atainotais tik tiešām liek uzdot sašutuma pilnu jautājumu – kā tā var notikt?!... Un aizdomāties par to, vai aprakstītās maliķu un daža laba mednieka darbības, kā arī likumsargu un meža sardzes acīmredzamais kuslums ir izņēmuma situācijas, kas raksturīgas tikai šai vietai, vai arī tomēr – likumsakarīgas sekas Latvijā veiksmīgi noplucinātajai medību uzraudzībai.

Ko par to domājat jūs? Aicinām izteikt viedokļus, izmantojot šo mājaslapu - sadaļu "Raksti mums!"....

♦ Lēkšiem pa Spānijas medību saimniecībām (III). Medību saimniecība kā bizness

♦ Bezsniega ziema – labi vai slikti?

Dabā atrodami daudzi interesanti piemēri, kā tā ir pielāgojusies un izmanto sniega kārtu, tāpēc daudziem organismiem sniega neesamība rada šoku. Lai saprastu, ko īsti nozīmē ziema bez sniega segas, ir jāsaprot, ka tiek traucēti procesi, kuros šī sniega kārta ir nozīmīga... Var šķist, ka pārnadžiem bezsniega ziema un ar to saistītā iespēja brīvi pārvietoties un bez problēmām atrast barību ir atvieglojums skarbajos apstākļos. Lielākoties tā arī ir, taču jāņem vērā, ka barības minerālsastāvs ir mainīts un, iespējams, kļuvis nepietiekams kādiem konkrētiem vielmaiņas procesiem...

 

♦ Aicinām uz jauno mednieku nometni "Vanaga acs"!

♦ Čehija: latvijiskas iezīmes un "modernā piebarošana".

♦ Nāvi svešajiem? Ko varam uzskatīt par invazīvām sugām Latvijā?

♦ Liecības. Stirna

♦ Uz vāverēm Altajā (II)

♦ Sēreni ieskandina "Artemīda" – aicinājums uz šaušanas mačiem 17. maijā...

♦ 19. aprīlī – uz zaķi Zvārdē! Aicinājums uz šaušanas mačiem 19. aprīlī...

♦ Ķēķa masts – čarka katram copmanim, 40% atlaide "Alpenheat" produkcijai...

Veri Käkk Marta gaumē – kā pagatavot lielās asins klimpas?

 

 

 
 

Pieraksties jaunumiem